Фото gazetavv.com

Нацбанк продовжив обмеження на зняття з рахунків готівкової валюти

  Національний банк України продовжив до червня обмеження на зняття готівкової валюти з банківських рахунків у межах 15 тисяч гривень на добу на одного клієнта.


  Про це йдеться в постанові НБУ від 29 квітня №245, повідомляє УНІАН.

  Водночас, згідно з постановою, скасовуються обмеження за строком проведення операцій з купівлі банками іноземної валюти за дорученням юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, іноземних представництв. Постанова також відновлює на 1 місяць дію тимчасової норми, що передбачає встановлення нульової ставки резервування коштів за договорами про залучення банками коштів в іноземній валюті від нерезидентів на строк до 183 календарних днів і скасовує обмеження на обсяги отримання готівкових коштів з рахунків клієнтів банків в іноземній валюті з операцій із забезпечення витрат працівників за кордоном.

  Згідно з постановою, на місяць продовжується дозвіл резидентам здійснювати погашення кредитів в іноземній валюті не раніше терміну, передбаченого договором.

  Крім того, нормативний акт продовжує встановлення максимальної суми продажу готівкової іноземної валюти одній фізичній особі на рівні 15 000 гривень в еквіваленті протягом одного операційного дня в межах однієї банківської установи і встановлення дозволу на здійснення купівлі готівкової іноземної валюти у фізичних осіб в сумі, яка в еквіваленті не перевищує 150 тис. грн, без пред`явлення документів, що засвідчують особу.

  Продовжується також заборона на здійснення операцій з купівлі-продажу інвалюти на міжбанківському валютному ринку без поставки валют.

  Крім того, регулятор продовжив обмеження щодо максимальної суми здійснення переказів в інвалюті за дорученням фізосіб з поточних неторгових операцій на рівні 15 тис. грн на місяць в еквіваленті (без підтверджувальних документів з поточного рахунку в інвалюті або без його відкриття) і 150 тис. грн на місяць в еквіваленті (за поточним рахунком в інвалюті на основі підтверджувальних документів).

  ”Постанова №245 набирає чинності з 1 травня 2014 року і діє до 1 червня 2014 року. Передбачений нею пакет тимчасових стабілізаційних заходів сприятиме закріпленню позитивних тенденцій у розвитку грошово-кредитного ринку, які сформувалися в квітні, і нівеляції негативного впливу чинників, пов`язаних з поточними економічними і політичними викликами”, - йдеться в повідомленні.

  Нагадаємо, Нацбанк з 28 лютого встановив ряд обмежень на валютному ринку. Зокрема, регулятор дав банкам право у разі дострокового зняття коштів з валютних рахунків повертати їх у гривні за курсом банку на день проведення такої операції, а також зобов`язав банки обмежити видачу коштів з валютних рахунків через каси і банкомати до 15 тис. грн на клієнта на добу, виходячи з офіційного курсу НБУ.
  Попередній матеріал
  Чотирьох операторів АЗС підозрюють у ціновій змові
  Наступний матеріал
  Прокуратура викликає Новинського на допит