Видобуток нафти
Видобуток нафти rbc.ua

Нафтові гравці світу домовилися обмежити видобуток до кінця липня: Мексика таке рішення не підтримала

  Читайте по-русски
  Чинний президент ОПЕК попередив, що глобальний запас нафти зросте до 1,5 мільярда барелів до середини цього року

  ОПЕК та країни-союзники у суботу, 6 червня, домовилися продовжити скорочення видобутку майже 10 мільйонів барелів нафти на день до кінця липня 2020 року. Таким чином вони сподіваються підвищити ціни на енергоносії, які знизилися через пандемію коронавірусу, повідомляє APnews.com.

  Говорили і про ризики: Міністр енергетики Алжиру Мохамед Аркаб, чинний президент ОПЕК, попередив присутніх, що глобальний запас нафти зросте до 1,5 мільярда барелів до середини цього року.

  "Попри прогрес на сьогодні, ми не можемо дозволити собі відпочивати на лаврах", — сказав Аркаб і додав, що виклики, з якими доводиться стикатися, жахливі.

  Міністр енергетики Росії Олександр Новак аналогічно назвав квітень "найгіршим місяцем в історії" для світового ринку нафти.

  Рішення скоротити видобуток було одноголосним.

  Міністр енергетики ОАЕ Сухайл Мазруей назвав це "сміливим рішенням та колективним зусиллям, яке заслуговує на похвалу з усіх країн-виробників-учасниць".

  Тимчасом, у неділю, 7 червня, стало відомо, що Мексика не приєднається до продовження скорочення видобутку нафти до кінця липня, заявила міністр енергетики країни Росио Ліво, передає Reuters.

  "Інші країни погодилися продовжити скорочення видобутку на липень, але ми сказали, що не станемо цього робити. Ми будемо дотримуватися угоди, яку підписали в квітні", – заявила Ліво.

  У квітні країни ОПЕК + наполягали, щоб Мексика скоротила обсяг викачування нафти на 400 тис. бар., але країна з такими умовами не погодилася. Через позицію Мексики фінальні переговори по угоді тоді перенесли. Остаточним вимогою ОПЕК + було скорочення видобутку Мексикою на 350 тис. бар. на добу.

  Однак, в результаті, Мексика погодилася знизити виробництво в травні і червні лише на 100 тис. Бар. на добу. Іншу частину частки Мексики в скороченні видобутку взяли на себе Сполучені Штати.

  Зазначимо, що в останні дні ціни на нафту зростають.

  Нагадаємо, з 1 травня учасники угоди ОПЕК+ скоротили видобуток нафти на 9,7 млн бар. на добу. Угода про скорочення видобутку отримала назву ОПЕК+, як і попередня, яка діяла 3 роки – з початку 2017 до 31 березня 2020 року.

  Як відомо, 1 квітня сплив термін дії угоди зі скорочення видобутку нафти, яку уклали країни ОПЕК, Росія та ще декілька нафтовидобувних держав наприкінці 2016-го. Ця угода дозволяла утримувати ціни на рівні приблизно $50 за барель.

  А вже 6 березня цього року країни, що брали участь в угоді ОПЕК+, не змогли домовитися про її продовження, адже Москва не хотіла погоджуватися на додаткове скорочення видобутку. На цьому наполягав Ер-Ріяд, зважаючи на падіння попиту на нафту, спричинене пандемією коронавірусу. Після провалених переговорів ціни на нафту почали стрімко знижуватися. В Росії ситуація стала парадоксальною: ціна російської нафти на експорт стала від'ємною.

  Попередній матеріал
  Очільник комітету, ректор-ексрегіонал та чиновник з ОПУ: Зеленський назвав кандидатів на посаду міністра освіти
  Наступний матеріал
  Катастрофа літака МАУ: в Ірані заявили, що розслідування майже закінчено
  Loading...
  Ціни на нафту продовжують стрімко падати

  Ціни на нафту продовжують стрімко падати

  Ціни на нафту різко зросли після історичного обвалу – подробиці

  Ціни на нафту різко зросли після історичного обвалу – подробиці

  У нелегкий для світового нафтового ринку час "Нафтогаз" готовий надати свою допомогу

  У нелегкий для світового нафтового ринку час "Нафтогаз" готовий надати свою допомогу

  Як нафта знецінилася вщент і що з того Україні – сюжет

  Як нафта знецінилася вщент і що з того Україні – сюжет

  Падіння ціни на нафту: Трамп планує закачати в нафтосховища США 75 млн барелів

  Падіння ціни на нафту: Трамп планує закачати в нафтосховища США 75 млн барелів

  Уперше в історії: ціна нафти марки WTI обвалилася до негативної позначки

  Уперше в історії: ціна нафти марки WTI обвалилася до негативної позначки