Видобуток нафти
Видобуток нафти Depositphotos

Нафтова угода 2.0: Росія та Саудівська Аравія домовилися істотно скоротити видобуток

  Читайте по-русски
  Після ухвалених домовленостей ціна на нафту почала різко зростати, а російський рубль – зміцнюватися

  У четвер, 9 квітня, Росія та Саудівська Аравія узгодили план нової угоди щодо скорочення видобутку нафти. Про таке з посиланням на джерела серед переговірників повідомляє видання Bloomberg.

  Як стало відомо, виробники нафти, зокрема і група ОПЕК+, обговорили можливість скорочення її видобутку до 20 мільйонів барелів на добу. При цьому Саудівська Аравія готова скоротити видобуток нафти щонайбільше на 4 млн барелів на добу (від квітневого показника у 12,3 мільйони барелів на добу). Про це повідомило джерело, поінформоване про нафтову політику королівства.

  Росія натомість каже про можливість скорочення нафтовидобутку в рамках угоди ОПЕК+ приблизно на 2 млн барелів на добу. Ще одне джерело додало, що 2 млн барелів – це максимальний рівень скорочення видобутку для РФ (у березні показник видобутку дорівнював 11,3 млн барелів на добу – ред.).

  Щойно у ЗМІ з'явилася інформація про досягнення домовленостей між Москвою та Ер-Ріядом, ціна на нафту різко почала зростати. Так, на лондонській біржі нафта Brent тепер іде за ціною $36 за барель. Ф'ючерси на нафту марки WTI зросли на 9,57% до позначки у $27,49 за барель.

  Водночас, після повідомлення про угоду між Саудівською Аравією та РФ, почав зростати російський рубль. Валюта зміцнилась до 73,7 рубля за долар.

  Як відомо, 1 квітня сплив термін дії угоди зі скорочення видобутку нафти, яку уклали країни ОПЕК, Росія та ще декілька нафтовидобувних держав наприкінці 2016-го. Ця угода дозволяла утримувати ціни на рівні приблизно $50 за барель.

  А вже 6 березня цього року країни, що брали участь в угоді ОПЕК+, не змогли домовитися про її продовження, адже Москва не хотіла погоджуватися на додаткове скорочення видобутку. На цьому наполягав Ер-Ріяд, зважаючи на падіння попиту на нафту, спричинене пандемією коронавірусу. Після провалених переговорів ціни на нафту почали стрімко знижуватися. В Росії ситуація стала парадоксальною: ціна російської нафти на експорт стала від'ємною.

  Попередній матеріал
  Понад 50 тис. українців, які підписали згоду на самоізоляцію, перебувають у базі поліції
  Наступний матеріал
  COVID-19: на Кіровоградщині померли двоє інфікованих коронавірусом
  Loading...