Видобуток нафти
Видобуток нафти rbc.ua

Ціна російської нафти обвалилася до 18-річного мінімуму

  Читайте по-русски
  Фахівці не виключають і подальшого зниження цін на нафту

  У середу, 18 березня, російська нафта сорту Urals з поставкою в Північно-Західну Європу втратила в ціні одразу $5,25 – і впала до рівня $18,64 за барель. Це мінімальна ціна від лютого 2002 року, передає НВ із посиланням на Argus Media.

  Серед іншого на ціну тиснула інформація про збільшення відвантажень з балтійських портів протягом 1-5 квітня на 25% порівняно з аналогічним періодом березня – до близько 2 млн барелів за добу.

  Також вартість Urals неухильно падає на фоні рішення Саудівської Аравії продавати нафту в квітні з рекордним дисконтом.

  Фахівці не виключають і подальшого зниження цін на нафту – через скорочення нафтоперероблення. Причиною цього, у свою чергу, стала пандемія коронавірусу, через яку значною мірою знизилась економічна активність по всьому світу і залишки нафтопродуктів почали накопичуватися у сховищах.

  Нагадаємо, котирування на нафту почали своє затяжне падіння ще 9 березня – одразу, як стало відомо про непідписання угоди ОПЕК+ щодо скорочення виробництва чорного золота. Через кілька годин після зустрічі країн-учасниць Саудівська Аравія фактично розпочала цінову війну.

  За тиждень ціни на нафту впали на 27%, до $33-34 за барель. Цього тижня вони продовжили знижуватися. Напередодні вартість нафти марки Brent подолала психологічний бар'єр і опустилася нижче від $25 за барель. Ще в січні 2020 року її ціна перевищувала $71.

  Попередній матеріал
  У Івано-Франківську померла жінка, інфікована коронавірусом (оновлено)
  Наступний матеріал
  У Чернівцях зафіксовано 5 нових випадків коронавірусної хвороби
  Loading...