На Сумщині нафта зіпсувала майже гектар землі
На Сумщині нафта зіпсувала майже гектар землі YouTube

"Це як оголосити війну": Саудівська Аравія загрожує обвалом цін на нафту через зрив угоди з Росією

  Читайте по-русски
  Ціна може впасти нижче $20 за барель "чорного золота"

  Саудівська Аравія – найбільший у світі експортер нафти – агресивно відреагувала на провал угоди ОПЕК+ з Росією. Агентство Bloomberg отримало копію цінової пропозиції, яку королівство вже розіслало своїм покупцям. Як передає "НВ", саудити можуть обвалити світові ціни на нафту до рекордного за 20 років рівня.

  Державна нафтова компанія Saudi Aramco запропонувала покупцям найбільші за два десятиліття знижки та обіцяє збільшити видобуток більш ніж на 2 млн барелів – до понад 10 млн барелів на день. Таким чином Ер-Ріяд намагається спонукати нафтопереробні компанії в Європі, Азії та США купувати саме саудівську нафту.

  Як уточнює Bloomberg, про такі наміри Саудівська Аравія заявила через кілька годин після провалу переговорів в Австрії, де країнам ОПЕК+ не вдалося домовитися з Росією про найбільше скорочення видобутку нафти з часів світової кризи 2008 року.

  Такий варіант був попередньо погоджений для підтримки цін на тлі спалаху коронавірусу. Ер-Ріяд встановив умовою участь у договорі Москви – але в РФ не захотіли приєднуватися.

  Тепер ціна за барель саудівської Arab Light на $10,25 нижча за нафту марки Brent. Російську Urals продають зі знижкою у $2 за барель щодо цін нафти марки Brent.

  "На нафтовому ринку це еквівалент оголошенню війни", – заявив агентству менеджер хедж-фонду сировинних товарів, який попросив не називати його імені через делікатність ситуації.

  Рішення Саудівської Аравії ймовірно вплине і на інші країни Перської затоки – як резюмує видання, зазвичай виробники регіону слідують за Aramco. Таким чином, ціна може впасти нижче $20 за барель.

  Нагадаємо, спалах коронавірусу призвів до значних втрат на світових фондових ринках і відбився на вартості нафти.

  Попередній матеріал
  У грипу і коронавірусу схожий спосіб передачі, але різна швидкість – МОЗ
  Наступний матеріал
  Вмонтували фільтри в контактні лінзи: розробка ізраїльських вчених дозволить виправити симптоми дальтонізму
  Loading...