Суд відхилив запит НАБУ на доступ до документів Нацбанку

  НАБУ проводить розслідування щодо розтрати Нацбанком 12 млрд грн

  Національне антикорупційне бюро України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками незаконного рефінансування Національним банком України низки комерційних банків на загальну суму понад 12 млрд грн, передає УНІАН.

  Відповідно до рішення Солом'янського районного суду Києва від 16 травня, опублікованого в Єдиному державному реєстрі судових рішень, розслідування НАБУ проводиться за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, за фактом розтрати коштів в особливо великому розмірі шляхом зловживання службовим становищем.

  Зокрема, досудове розслідування встановило, що в період 2014-2015 років посадові особи Нацбанку, діючи умисно та зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, за попередньою змовою з посадовими особами банків "Південкомбанк", "Київська Русь", "Міський комерційний банк", "Автокразбанк", "Терра Банк", "Дельта Банк" і "Таврика", розтратили кошти регулятора на загальну суму понад 12 млрд грн на користь зазначених комерційних банків шляхом їх незаконного рефінансування. Також у матеріалах суду зазначено, що суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні мають документи і відомості про надання Національним банком кредитів рефінансування банку "Хрещатик" протягом 2014-2016 років.

  За інформацією суду, детектив НАБУ просив надати тимчасовий доступ до майна і документів у володінні Національного банку, що становить банківську таємницю, з можливістю вилучення завірених копій. Суд відхилив клопотання НАБУ, оскільки детектив не довів можливість використання відомостей у документах як доказів у даному кримінальному провадженні, а також не надав доказів кримінального злочину в банку "Хрещатик", при цьому постанова суду оскарженню не підлягає.

  Нагадаємо, як повідомляла в.о. заступника голови НБУ Катерина Рожкова, частка проблемних кредитів у банківській системі досягає 40%.

  Попередній матеріал
  У Сумах підпалили офіс "Батьківщини"
  Наступний матеріал
  ГПУ: Банк "Хрещатик" надав кредитів на $40 млн фіктивним підприємствам

  Нацбанк спростив порядок повернення інвестицій з України

  Нацбанк буде пом'якшувати обмеження на валютному ринку поетапно - Чурій

  Нацбанк хоче скасувати пенсійний збір для населення при купівлі валюти

  Нацбанк до 2020 року хоче зменшити кількість готівки в економіці

  Нацбанк виконав усі умови МВФ – Гонтарева

  5 канал - трансляція наживо