Нацбанк до 2020 року хоче зменшити кількість готівки в економіці

  Успішне впровадження проекту cashless-економіки є одним із ключових завдань для НБУ

  Національний банк України планує до 2020 року знизити показник співвідношення рівня готівки в економіці до ВВП майже вдвічі, з 14,6% у 2015 році до 7,5%. Про це повідомили у прес-службі НБУ в Facebook.

  "Серед більшості розвинених країн Україна вирізняється високим показником співвідношення готівкової маси до ВВП. У 2014 році цей показник становив 18,1%, за результатами 2015-го він дещо зменшився – до 14,6%, проте обсяг готівки в обігу залишився без змін. Наше завдання – зменшити обсяг готівки в економіці. Прикладом для України в цьому контексті є Польща, яка має показник співвідношення готівкової маси до ВВП 7,5%. За попередніми прогнозами НБУ, аналогічного показника планується досягти до 2020 року", - цитуються в повідомленні слова заступника голови НБУ Владислава Рашкована.

  Він нагадав, що успішне впровадження проекту cashless-економіки є одним із ключових завдань для Національного банку.

  Крім того, він зазначив, що на сьогодні попри позитивний тренд зростання частки безготівкових операцій та розвиток технологій, основною формою розрахунків між фізичними особами залишається готівка. Таким чином, у тріумвіраті "користувач-бізнес-держава" найбільший рівень використання готівки спостерігається у першу чергу із залученням фізичної особи до процесу. Таким чином, фокус заходів щодо впровадження cashless-економіки має бути спрямований на операції фізичних осіб. 

  Нагадаємо, раніше голова НБУ Валерія Гонтарева обговорила з чільником місії МВФ в Україні Роном ван Руденом результати виконання банком програми розширеного фінансування (EFF).

  Попередній матеріал
  Черговий теракт у Багдаді: загинуло щонайменше 50 осіб
  Наступний матеріал
  Олександра Кужель розповіла, чому Яценюк пішов від Тимошенко