ukrinform.ua

Нацбанк буде пом'якшувати обмеження на валютному ринку поетапно - Чурій

  За словами заступника голови Нацбанку, на етапі введення обмежень в НБУ розуміли, що це тимчасовий захід

  Національний банк України буде пом'якшувати обмеження на валютному ринку покроково. Про це повідомив заступник глави НБУ Олег Чурій, виступаючи на Першій щорічній дослідницької конференції "Трансформація діяльності центральних банків", організованої НБУ спільно з Національним банком Польщі за сприяння уряду Канади та Київської школи економіки, передає УНІАН.

  Роз'яснюючи політику центробанку України щодо лібералізації валютного ринку, Чурій сказав: "Наш підхід обережний, поступовий. І це процес мінливий – кожна нова стадія ґрунтується на попередній. Ми аналізуємо вплив своїх дій та їх наслідки до того, як зробити наступний крок".

  Він підкреслив, що досвід України щодо запровадження обмежень застосуємо для держав тільки в екстремальних ситуаціях, за прикладом ситуації дворічної давності в нашій країні, – колапс зовнішньої торгівлі, стрімке падіння ВВП, військові дії, дефіцитний платіжний баланс та інші показники.

  "Процес введення обмежень і їх лібералізації був адекватним для тих умов", – додав Чурій.

  Окрім того, заступник голови НБУ зазначив, що управління потоками капіталу можна використовувати замість реформ, а застосовно тільки, щоб заощадити час для проведення цих реформ, що й зробила Україна, використавши адміністративні обмеження як перепочинок у процесі руху від політики фіксованого курсу до політики гнучкого, коли курс був використаний як буфер для вирівнювання платіжного балансу. У цей період, як нагадав Чурій, проведено очищення банківського сектора, удосконалено банківський нагляд, припинилася політика фіскального домінування і було врегульовано квазіфіскальний дефіцит стратегічних енергетичних підприємств.

  Разом з тим заступник голови НБУ підкреслив, що вже на етапі введення обмежень регулятор з самого початку розумів, що це тимчасовий захід, і тепер має намір їх пом'якшувати в рамках плану, який не прив'язаний до часу, а до певного результату або до певних умов на ринку, щоб уникнути його дестабілізації.

  "Якщо ми будемо рухатися до більш ліберальної моделі, це не означає, що ми не зможемо в подальшому ввести обмежувальні заходи. Але ці обмеження можуть бути введені тільки в рамках макропруденциальной політики (превентивні заходи для мінімізації ризику системної фінансової кризи). Проблема України з введенням тих чи інших обмежень в тому, що це може бути поганим сигналом для ринку", – підсумував Чурій.

  Станом на тепер, інформує видання, на ринку продовжує діяти ще ряд обмежень для громадян і бізнесу: зокрема, ліміт видачі гривневої готівки через касу та банкомати в 500 тис. грн у гривні та в еквіваленті 50 тис. грн у валюті на одного клієнта на добу; ліміт купівлі готівкової валюти фізособами до еквівалента 6 тис. грн в день; обов'язковий продаж 75% валютної виручки і 90-денний контроль розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами; заборона дострокового погашення кредитів резидентами нерезидентам; заборона повернення інвестицій та перерахування дивідендів іноземним інвесторам; зобов'язання банків погоджувати з НБУ заявки на покупку валюти більше еквівалента $50 тис.

  Як повідомляв 5.ua, Нацбанк хоче скасувати пенсійний збір для населення при купівлі валюти. Нагадаємо, з 11 травня НБУ звільнив від обов'язкового продажу валюти, що надходить для здійснення іноземних інвестицій в Україну. Також регулятор скоротив на 1 день термін бронювання уповноваженими банками гривневих коштів для покупки валюти за дорученням клієнтів, і тепер купівля валюти буде можлива на третій операційний день - режим "Т+2".

  Попередній матеріал
  У Києві хочуть знести Арку дружби народів
  Наступний матеріал
  Заступник глави Пентагону щодо агресії РФ: США "задіють м'язи", якими не користувалися з часів холодної війни
  Теги:
  Loading...
  Агенція Bloomberg назвала найвигіднішу валюту 2016 року

  Агенція Bloomberg назвала найвигіднішу валюту 2016 року

  НБУ дозволить банкам оперативно змінювати курс валют

  НБУ дозволить банкам оперативно змінювати курс валют

  У Києві в нелегальних пунктах обміну валют вилучили готівки на 10 млн грн - ДФС

  У Києві в нелегальних пунктах обміну валют вилучили готівки на 10 млн грн - ДФС

  Нацбанк ще на 3 місяці продовжить основні валютні обмеження

  Нацбанк ще на 3 місяці продовжить основні валютні обмеження