ir.voanews.com

Заступник глави Пентагону щодо агресії РФ: США "задіють м'язи", якими не користувалися з часів холодної війни

  Заступник глави Пентагону Боб Уорк назвав Росію "реваншистською" державою

  Перший заступник міністра оборони США Боб Уорк виступив з такою заявою в четвер на Норвезько-Американській оборонній конференції, повідомляє "Голос Америки".

  Високопоставлений представник Пентагону назвав Росію "реваншистською" й "вочевидь антагоністичною" державою, заявивши, що її дії в Європі сприяють зміні міжнародного стратегічного ландшафту і є серйозним приводом для занепокоєння.

  Європа, а якщо брати ширше, то й НАТО, стикається з різними викликами в діапазоні 360 градусів, зазначив заступник міністра. Зі сходу, заходу і півночі їй протистоїть "набирає сили і очевидно антагоністично налаштована Росія", тоді як з півдня і зсередини – тероризм і озброєний екстремізм.

  "Ми знаходимося в переломному для стратегічного ландшафту моменті. Наступні 25 років в плані міжнародної безпеки будуть зовсім іншими, ніж минулі 25 років", – сказав Уорк.

  За його словами, Росія йде шляхом "конфронтації, агресії і примусу".

  У 2012 році Сполучені Штати вважали, що стоять на шляху до партнерства з Росією і вивели з Європи дві останні важкі бригади. США "вірили в можливість продуктивного партнерства з Росією в майбутньому і прагнули нього", зазначив Уорк.

  Однак у березні 2014-го Росія незаконно анексувала Крим і почала дестабілізувати обстановку в східній Україні. Уорк заявив, що до 2017 року у США знову буде в Європі повноцінна дивізія. США, як він висловився, "задіють м'язи", якими не користувалися з часів холодної війни.

  Він додав, що США вважають важливим зберігати роль стримуючої сили і показувати своїм європейським союзникам, що в разі необхідності вони прийдуть їм на допомогу і дадуть відповідь Росії.

  Нагадаємо, як йдеться в редакційній статті New York Times: Путін силою "вибиває" своїй країні статус "супердержави", але краще б зайнявся економікою.

  Попередній матеріал
  Нацбанк буде пом'якшувати обмеження на валютному ринку поетапно - Чурій
  Наступний матеріал
  Міністр юстиції пропонує ВР звільнити 800 суддів, призначених Януковичем
  Теги:
  Loading...