5.ua

Нацбанк спростив порядок повернення інвестицій з України

  НБУ спростив валютні операції за кредитними договорами, укладеними резидентами з міжнародними фінансовими організаціями

  Національний банк України спростив порядок видачі дозвільних документів на здійснення операцій з іноземною валютою. Про це йдеться в постанові правління НБУ від 24 травня 2016 року №331, передає прес-служба регулятора.

  "Відтепер клієнти уповноважених банків, які бажають здійснити валютну операцію, зможуть не подавати документи, які знаходяться у публічному доступі. А саме – виписку з ЄДРПОУ та копію сертифіката суб'єкта оціночної діяльності, виданого Фондом державного майна", – йдеться в повідомленні.

  Крім того, клієнти уповноважених банків зможуть не надавати переклад SWIFT повідомлень та документів, текст яких викладено водночас і іноземною, і українською (або російською) мовами. Зміни набувають чинності 25 травня 2016 року.

  Також, відповідно до пропозицій ЄБРР, Національний банк спростив валютні операції за кредитними договорами, укладеними резидентами з міжнародними фінансовими організаціями.

  "Відтепер до валютних операцій за такими договорами уповноважені банки не будуть застосовувати додаткові заходи для виявлення ознак фінансових операцій, які можуть призвести до здійснення уповноваженим банком ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників чи інших кредиторів банку", – повідомляє НБУ.
  Також Національний банк спрощує порядок повернення іноземних інвестицій.

  "Раніше іноземні інвестори, які мають намір повернути інвестиційний вклад, мали подавати до уповноваженого банку виписку уповноваженого банку про фактичне надходження іноземної валюти в Україну або документи, що підтверджують формування інвестиційного вкладу за рахунок реінвестицій. Відтепер ця вимога скасовується", – наголосили у прес-службі.

  Попередній матеріал
  Чеський генерал: нарощування сил НАТО є відповіддю на дії Росії в Україні та в Сирії
  Наступний матеріал
  Росія погрожує нейтралізувати загрозу в разі нарощування сил НАТО біля кордону

  Нацбанк буде пом'якшувати обмеження на валютному ринку поетапно - Чурій

  Нацбанк хоче скасувати пенсійний збір для населення при купівлі валюти

  Нацбанк до 2020 року хоче зменшити кількість готівки в економіці

  Нацбанк виконав усі умови МВФ – Гонтарева

  Нацбанк очікує поновлення співпраці з МВФ

  Нацбанк подав до суду на ще одного нардепа