5.ua

Нацбанк очікує поновлення співпраці з МВФ

  НБУ зберіг прогноз зростання реального ВВП України на 1,1% у 2016 році

  Національний банк очікує поновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, але при цьому прогнозує зміщення графіку офіційного фінансування на квартал вперед. Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на підсумки обговорення оновлених макроекономічних прогнозів і останніх змін монетарної політики регулятора за участю зовнішніх експертів і учасників ринку.

  За інформацією регулятора, НБУ зберіг прогноз зростання реального ВВП України на 1,1% у 2016 році й 3% у 2017 році, а також прогноз щодо інфляції на рівні 12% на кінець цього року і 8% на кінець наступного року. Також актуальними для прогнозу залишаються припущення щодо ситуації на сході України, врожаю зернових і припливу депозитів у банки.

  Крім того, НБУ очікує, що ціни на сировинні товари будуть вищими, ніж передбачалося в попередньому прогнозі, а також оновлений прогноз грунтується на оптимістичніших припущеннях щодо зростання економік Китаю та Російської Федерації.

  Як відомо, МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF) загальним обсягом  $17,5 млрд терміном на 4 роки в березні 2015 року. Перший транш за новою програмою обсягом $5 млрд Україна отримала 13 березня, другий - на $1,7 млрд – 4 серпня 2015 року.

  Наразі триває другий перегляд програми співпраці. Україна й МВФ обговорюють широкий спектр питань у рамках другого перегляду, який включає різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації. Результатом перегляду має стати схвалений меморандум між українською владою і Радою директорів МВФ.

  Нагадаємо, частка проблемних кредитів у банківській системі України сягає 40%, що характерно для країн з кризовою економікою.

  Попередній матеріал
  Іспанія видала ордер на арешт 12 росіян, пов'язаних із Путіним
  Наступний матеріал
  У Канаді очікують на посилення пожежі після обіду
  Теги:
  Loading...

  Гройсман: Уряд сумлінно виконає завдання і зобов'язання, які були взяті перед МВФ

  Гонтарева: Місія МВФ має прибути в Україну найближчими днями

  Уряд направив до ВР три законопроекти, необхідні для продовження співпраці з МВФ

  Україна за місяць має прийняти 24 законопроекти, щоб отримати кредити від МВФ, США та ЄС

  Україна розраховує отримати третій транш кредиту від МВФ до кінця червня - Кубів

  Голова НБУ зустрілася з директором МВФ