flickr.com

Мито на експорт брухту працює – голова "Укрметалургпрому"

  Поставки брухту на українські заводи за січень-лютий 2017 року зросли на 30% порівняно з 2016 роком

  Мито на експорт брухту чорних металів, яке запровадили у вересні минулого року, дає позитивні результати. Про це заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, повідомили у прес-службі "Укрметалургпрому", пише "БізнесЦензор".

  Поставки брухту на українські заводи за січень-лютий 2017 року зросли на 30% порівняно з минулим роком, заявив Каленков.

  Так, метпідприємства України в січні-лютому 2017 роки змогли закупити 448 тис. тонн порівняно з 343 тис. тонн роком раніше.

  Проте навіть збільшені поставки не покрили потребу металургів у металобрухті. Дефіцит сировини сягнув 156 тис. тонн, або 26% потреби, повідомив Каленков.

  За його даними, збільшене мито на вивезення брухту, запроваджене у вересні 2016 року, не стало загороджувальним, як того побоювалися експортери сировини. Залишаючись невеликим в абсолютних числах, за січень-лютий 2017 року експорт брухту виріс до 18 тис. тонн з 10 тис. тонн роком раніше.

  Ще одним важливим фактором збільшення поставок брухту на заводи, на думку Каленкова, стала ціна, яку пропонують металурги за сировину. У січні-лютому вона в середньому на 25% перевищувала рівень експортного паритету. Це означає, що власнику брухту було на чверть вигідніше продати сировину українському заводу, ніж трейдеру, який відвезе брухт до Туреччини.

  Без відновлення машинобудування в Україні, без реалізації масштабних інфраструктурних проектів заготівля брухту в Україні продовжить спад. Тому заходи, які перешкоджають вивезенню з країни цієї дефіцитної сировини, вкрай затребувані металургами, вважає експерт.

  Як повідомляв 5.UA, у серпні 2016 року голова комітету ВР вимагав опублікувати закон, присвячений захисту вітчизняного ринку брухту.

  Попередній матеріал
  Противник обстріляв Новоолександрівку – травмований боєць АТО
  Наступний матеріал
  ГУР: російські військові в ОРДЛО отримали "зарплату" – і кількість "п'яних" злочинів зросла вдвічі
  Теги:
  Loading...

  Через блокаду один з найбільших українських ГЗК зупиняє частину виробництва

  Дніпровський Центральний міст відремонтує компанія соратника Садового

  5 причин, чому заощаджувати на покупках краще з прайс-агрегаторами