Наталія Микольська
Наталія Микольська 5 канал

Микольська про торгівлю з РФ: "Україна і Росія – як сіамські близнюки"

Розірвати будь-які економічні відносини з РФ одразу не вдасться, для цього потрібен час

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" розповіла про торгівельні відносини України з Росією та пояснила причини продовження експорту та імпорту з агресором.

"З Росією ми і далі торгуємо. РФ, за обсягами, є нашим другим торгівельним партнером після ЄС. За останні чотири місяці в нас відбулося падіння експорту до Російської Федерації. Ми розуміємо, що це частково планомірна політика, оскільки знову почалося закриття ринку для деякої української продукції", – зазначила Микольська.

"Разом з тим, я скажу таку фразу, що Україна і Росія – як сіамські близнюки. Нам усім дуже хотілося б, аби ми перестали з ними торгувати, аби ми перестали мати якісь відносини, але сіамських близнюків не розлучають за одну операцію. Це відбувається довше", – зазначила торгпред.

Крім того, вона пояснила, чому імпорт товарів з Росії в Україну зріс на 31% за період січень – квітень 2018 року.

"Якщо подивитися на імпорт з Російської Федерації, то як правило, це не є готові товари – це сировина і запчастини. Говорити про те, що українці стали менш патріотично налаштованими – ні. Імпортується і далі певна частина палива з РФ. Причому, ми говоримо про те, що є імпорт, заміщення з Республіки Білорусь і заміщення з Європейського Союзу. Це досить високої якості бензин. Плюс – з таких країн, як Азербайджан", – зазначила вона.

Продовження розмови дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Нам не потрібна війна": У Санкт-Петербурзі протестують проти путінської агресії в Україні – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Робила собі ін'єкцію при дитині: у Львові доньку наркоманки передали медикам
Наступний матеріал
Слободян про масовий напад на прикордонників Буковини: "Змушені були відкрити вогонь"
Loading...