Мінінфраструктури планує заощадити на закупівлях "Укравтодору"

За словами міністра Омеляна, йдеться про економію у 15-30% через перехід на електронну систему закупівель

Від 1 серпня "Укравтодор" проводитиме державні закупівлі через систему "ProZorro". Цей електронний ресурс прийшов на зміну паперовим держтендерам. Про старт прозорих закупівель заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За прогнозами Омеляна, завдяки "ProZorro" "Укравтодор" заощадить від 15 до 30% грошей. Заощаджені кошти планують скерувати на поліпшення інфраструктури країни.

"Система "ProZorro" економить державі від 10 до 15% при кожних закупівлях. Увівши систему дотендерної оцінки, ми зекономимо, я сподіваюся, ще 30%, або 100-200%, але це будуть більш поодинокі випадки. У середньому, по країні, ми думаємо, це теж буде 10-30%", – повідомив Омелян.

"За попередніми підрахунками, щонайменше у 2-3 рази в окремих випадках підвищувалася вартість на ті чи інші матеріали, якщо ми кажемо про закупівлю матеріалів", – прокоментував ситуацію з державними тендерами в.о. "Укравтодору" Євгеній Барах.

Нагадаємо, електронна система закупівель торік запрацювала у тестовому режимі. А від квітня поточного року до неї приєдналися вже півтисячі державних організацій.

Як повідомляв 5.ua, 22 липня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував тотальну перевірку. Восени уряд шукатиме "відмиті кошти" в "Укравтодорі".

Як відомо, 11 липня міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що в Україні близько 170 тис. кілометрів доріг, з яких зруйновано 97%. Згодом він назвав ключові принципи реформи автодорожньої галузі.

Попередній матеріал
За тиждень розвідка зафіксувала 22 випадки застосування ворожих БПЛА
Наступний матеріал
ГУР: Завдяки діяльності СММ ОБСЄ кількість обстрілів з боку бойовиків протягом тижня зменшилася

Тотальна перевірка: восени уряд шукатиме "відмиті кошти" в "Укравтодорі" – Гройсман

Міністр інфраструктури: Ми перетворимо "Укравтодор" з великого монстра на невелику сервісну організацію

Міністр інфраструктури: Чи покращить стан українських доріг децентралізація "Укравтодору"

Кубів розповів, скільки мільярдів заощадить система ProZorro наступного року