Дороги в Україні: 97% автошляхів зруйновано – Мінінфраструктури

  За словами міністра Омеляна, транспортне господарство перебуває в країні на рівні 1990-х років

  В Україні близько 170 тис. кілометрів доріг, з яких зруйновано 97%. Найбільш катастрофічна ситуація склалася на півдні і сході країни, а також у Карпатах. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає "Еспресо ТБ".

  "Ми маємо абсолютно зруйнований південь, не те що асфальту – основи не залишилося, тобто все знищено, ми маємо трагічну ситуацію і в Карпатах, і це нам завжди болить, коли фантастичні пейзажі, фантастичні села, чудова можливість для зеленого туризму, а люди просто не можуть елементарно дістатися. У нас проблеми і зі сходом України, де військові дії з Російською Федерацією, ми маємо зруйновані дороги військовою технікою. Це теж предмет нашого занепокоєння, ми намагаємося рівномірно інвестувати (в ремонт доріг – 5.ua) по всій Україні", – заявив Омелян.

  За його словами, рівень розвитку дорожнього господарства зокрема і транспортної інфраструктури загалом у країні перебуває на рівні 1990-х років.

  "Ми, на жаль, застигли в 1990-х роках, з нереформованою "Укрзалізницею", з нереформованими морськими портами, автодорожнім господарством, річковим господарством", – підкреслив міністр.

  Водночас, він переконує, що цього року на ремонт доріг виділена рекордна сума бюджетних коштів.

  "19 мільярдів – це рекордна сума для України, такого ще не було, як мінімум, останні 5 років точно. Наше завдання – максимально ефективно їх освоїти і реформувати "Укравтодор", створивши дорожній фонд, щоб у наступному році ми перейшли до системної роботи", – зазначив міністр.

  Нагадаємо, у травні міністр інфраструктури назвав одну з причин, чому в Україні розбиті дороги.

  Попередній матеріал
  Американські в'язні вирвалися з камери для порятунку наглядача
  Наступний матеріал
  На Луганщині пограбували ювелірну крамницю, нападник втік

  "Укравтодор" вирішив обмежити рух фур удень через погані дороги

  Міністр інфраструктури назвав одну з причин, чому в Україні розбиті дороги

  Міністр інфраструктури: Фури з вантажем понад 40 тонн не будуть їздити українськими дорогами

  Омелян прокоментував ідею створення транспортного коридору за участі України