У середу, 16 серпня, Верховний Суд відібрав у "ПриватБанку" готель "Мир", що в Києві, на користь компаній, пов’язаних з колишнім власником компанії Геннадієм Боголюбовим.
Як повідомила пресслужба "ПриватБанку", суд відмовив установі в задоволенні вимог у касації.
"Попри кричущі порушення закону судами нижчих інстанцій, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду завершив рейдерську схему колишніх власників з позбавлення державного "ПриватБанку" права власності на багатомільйонний об'єкт нерухомості в Києві", – йдеться в повідомленні банку.
Рішення було прийняте судом у складі головуючої судді Булгакової І.В., та суддів Львова Б.Ю. і Селіваненка В.П.
"Дуже прикро, що навіть під час війни зараз у країні приймаються такі рішення і майно виводиться з власності державних компаній... Ми будемо продовжувати боротися з колишніми власниками, ми їх дотиснемо – якщо не в Україні, то в Америці й Англії", – заявив член Наглядової ради "ПриватБанку" Роман Сульжик.
Як відомо, право власності на столичний готель "Мир" перейшло до "ПриватБанку" в результаті звернення у 2016 році стягнення на заставне майно на підставі договору іпотеки, укладеного з ТОВ "Ардена" ще до націоналізації банку.
До націоналізації банку в серпні 2016 року за рахунок переходу права власності на заставне майно (готель "Мир", м. Київ, проспект Голосіївський, буд. 70) до АТ КБ "ПриватБанк" згідно з договором іпотеки, укладеним з ТОВ "Ардена", була погашена частина кредиту ТОВ "АЕФ" за валютним кредитним договором від 2013 року на суму майже 18 млн дол.
У 2019 році ТОВ "АЕФ" ініціювало судовий позов з метою позбавлення "ПриватБанку" майна та перешкоджання відновленню правового положення "ПриватБанку" як власника готелю. Після того, як рішення нижчих інстанцій на користь позивачів було скасовано Верховним Судом, у 2021 році аналогічний позов до "ПриватБанку" ініціювало ТОВ "Артіс".
Раніше у "Приваті" повідомляли, що компанії-позивачі пов'язані з колишнім власником "ПриватБанку" Геннадієм Боголюбовим.
Верховний Суд двічі переглядав рішення Північного апеляційного господарського суду в цій справі.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.