Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Depositphotos

Коломойський оскаржує в суді право "Ощадбанку" на $1,3 млрд російських активів

  Читайте по-русски
  Кошти мають стягнути як компенсацію за примусове позбавлення власності активів банку у Криму

  Компанія "ІКБ-Інвест", яка є частиною групи "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, звернулася до Верховного Суду України зі скаргою на постанову Київського апеляційного суду. Цим рішенням "Ощадбанку" надається дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу про стягнення з Росії $1,1 млрд. Про це інформує Finbalance.

  Повідомляється, що кошти мають стягнути як компенсацію за примусове позбавлення власності активів банку у Криму. З урахуванням відсотків, загальна сума вимог "Ощадбанку" до Росії становить $1,3 млрд.

  Засновником ТОВ "ІКБ-Інвест" є ТОВ "КУА "Фінансовий капітал" – одна із "приватівських" структур, які отримали рішення Арбітражного суду Гааги (Нідерланди) про стягнення $159 млн із Росії як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване у "приватівців" у Криму після його анексії Росією.

  У рамках виконавчого провадження щодо виконання рішення суду Гааги в березні 2020 року відбувся аукціон з продажу 99,77% акцій "Промінвестбанку". Його переможцем стала фінансова компанія "Фортіфай". Її теж пов'язують з оточенням Коломойського.

  Водночас Антимонопольний комітет надав дозвіл компанії Сергія Тігіпка на придбання "Фортіфай", а також прав на 99,77% акцій "Промінвестбанку".

  Зазначається, що скарга Коломойського до Верховного Суду фактично є продовженням протистояння "приватівців" і "Ощадбанку", яке триває ще з осені 2019 року.

  Нагадаємо, Мін'юст США звинуватив Коломойського у використанні підставних компаній для відмивання грошей із "ПриватБанку".

  Попередній матеріал
  50 кг психотропної речовини та 10 кг амфетаміну: київські поліцейські викрили нарколабораторію
  Наступний матеріал
  Оголошено переможців Нобелівської премії з економіки – що винайшли
  Loading...