ааа dor4.ru

Оголошено переможців Нобелівської премії з економіки – що винайшли

Читайте по-русски
У пам'ять про Альфреда Нобеля, видатного хіміка та мецената, премію в галузі економічних наук заснував Королівський банк Швеції

Лавреатами Нобелівської премії з економіки цього року стали американці Пол Мілгром та Роберт Вільсон. Оголошенням переможців у цій номінації офіційно завершується "Нобелівський тиждень".

А отримали вчені нагороду за вдосконалення теорії аукціонів та винайдення нових його форматів. Для тих товарів, які важко продати традиційним способом. Відкриття науковців принесе користь продавцям і платникам податків в усьому світі. Формально нагорода не є Нобелівською премією, адже Альфред Нобель не зазначив категорію "економіка" у своєму заповіті. Попри це вона вважається не менш престижною і має такий самий грошовий еквівалент винагороди. У пам'ять про Альфреда Нобеля, видатного хіміка та мецената, премію в галузі економічних наук заснував Королівський банк Швеції. Її вручають від 1969-го.

"Аукціони дуже важливі для кожного з нас. Вони впливають на нас навіть більше, аніж ми уявляємо. Це те, що нас щодня оточує. Завдяки їм ми можемо придбати собі будинок, скажімо. Щоб аукціони були продуктивними, до них треба знайти своєрідний ключ. І робота Вільсона та Мілгрома дасть можливість зробити їх конструктивними та зручними. Вони винайшли новий формат аукціонів, який буде дуже корисним всьому світу", – сказав Пітер Фредеріксон.

Як повідомлялося, лауреаткою Нобелівської премії з літератури цього року стала американська поетеса Луїз Ґлік. Престижну нагороду письменниці вручили за її "безпомилковий поетичний голос, який з аскетичною красою робить індивідуальне буття універсальним".

Попередній матеріал
Коломойський оскаржує в суді право "Ощадбанку" на $1,3 млрд російських активів
Наступний матеріал
У МОЗ будуть відслідковувати повторні випадки інфікування COVID-19
Loading...

Нобелівську премію з хімії отримали дві науковиці за відкриття "ножиць ДНК"

Нобелівську премію з фізики отримають троє дослідників чорних дір

У Стокгольмі оголосили лауреатів Нобелівської премії з медицини

Нобелівська премія: формат змінили, а призовий фонд збільшили до $1 млн

Церемонію вручення Нобелівських премій скасували через пандемію COVID-19

До житла білоруської опозиціонерки намагалися потрапити невідомі – вона остання неув'язнена членкиня Координаційної ради (оновлено)