Нобелівська премія з економіки 2019
Нобелівська премія з економіки 2019 Twitter / The Nobel Prize

"Нобелівську премію" з економіки вручили за боротьбу з глобальною бідністю

  Читайте по-русски
  Француженка Естер Дюфло стала лише другою жінкою у цій номінації і наймолодшою лауреаткою за історію премії

  У 2019 році премію з економіки імені Альфреда Нобеля вручили за боротьбу із бідністю. За "експериментальний підхід до зниження глобальної бідності" її отримали троє вчених – Абіджит Банерджі з Індії, Естер Дюфло з Франції та Майкл Кремер зі США.

  "Цьогорічна премія з економічних наук стосується зменшення бідності у світі. Як подолати бідність – фундаментальне і непросте запитання. А лауреати довели, що краще поділити його на кілька менших і чіткіших. Вони дослідили вплив втручання у різних важливих сферах, таких як освіта, охорона здоров'я, сільське господарство та доступ до кредитів. Які втручання працюють? Чому? І чи користь переважає вартість? Ефективна політика зниження бідності вимагає відповідей на ці запитання. І найнадійніший спосіб дізнатися відповідь: випробувати певне втручання у польових умовах. Цей експериментальний підхід повністю трансформував дослідження економік, що розвиваються. Результати мали очевидний вплив на політику і поліпшують наші шанси проти глобальної бідності", – заявив член комітету премії з економіки ім. Альфреда Нобеля Петер Фредріксон.

  Француженка Естер Дюфло стала лише другою жінкою у цій номінації і наймолодшою лауреаткою за історію премії.

  Довідково. Альфред Нобель не вказав категорію "економіка" у своєму заповіті, тому нагорода не є насправді "Нобелівською премією". Але вважається не менш престижною і має такий самий грошовий еквівалент винагороди. У пам'ять про Альфреда Нобеля, видатного хіміка та мецената, премію в галузі економічних наук заснував Королівський банк Швеції.

  Нагадаємо, нобелівським лауреатом премії миру став прем'єр-міністр Ефіопії.

  Попередній матеріал
  Портнов закликав амністувати ексберкутівців і порушити справу проти учасників Революції Гідності
  Наступний матеріал
  Офіс президента обклеїли наліпками "Ні плану Путіна", "Донбас – це Україна" і "Богдана у відставку"
  Loading...