Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко Скріншот відео

Гончаренко зареєстрував у Раді законопроєкт про "незалежних працівників" – що він передбачає

Читайте по-русски
Головна інновація законопроєкту в тому, що облік своїх доходів "незалежні працівники" вестимуть самостійно

Нардеп від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко зареєстрував у Верховній Раді проєкт Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування окремих видів доходів". Про це повідомляє "5 канал". Передбачається, що його прийняття допоможе окремим категоріям населення вийти "з тіні" та працювати легально: фрілансерам, працівникам культури, мистецтва та послуг, діяльність яких де-факто не підпадає під дію ФОП.

"Незалежним працівником" може стати людина, доходи якої не перевищують 100 розмірів мінімальної заробітної плати за рік (600 тисяч гривень), а також ті, хто не має роботодавця та не використовує найману працю.

Головна інновація законопроєкту полягає в тому, що облік своїх доходів "незалежні працівники" вестимуть самостійно, рахунок автоматично виставлятиме податкова і оплатити його можна одразу буде через "Дію" або в електронному кабінеті платника податків. Розмір податку становить 5% від доходів і 1,5% військового збору.

У нову категорію зможуть потрапити такі види діяльності:

  • працівники сфери освіти та науки (викладачі, перекладачі, науковці);
  • мистецтво та культура (дизайнери, фотографи, митці);
  • сфера харчування та обслуговування;
  • працівники, які виконують ремонтні та технічні роботи;
  • також орендодавці, які здають житлові приміщення, розміром до 400 м² та нежитлові приміщення, розміром до 900 м².

"Головна ідея закону не в тому, щоб стягнути побільше податків, а в тому, щоб показати: система сплати податків може бути максимально швидкою і людиноорієнтованою. Люди виходитимуть з "тіні" лише тоді, коли розумітимуть, що це вигідно в першу чергу для них. Прийняття цього законопроєкту дозволить покращити ситуацію з безробіттям та буде стимулювати людей працювати в "білу". Тому запрошую долучатися до обговорення законопроєкту, а колег-депутатів підтримати його під час розгляду в Раді", – сказав народний депутат Олексій Гончаренко.

Як раніше повідомляв 5.ua, п'ятий президент України Петро Порошенко представив законопроєкти щодо боротьби з російською пропагандою та колабораціонізмом.

Попередній матеріал
Вимога Вітренка звільнити Коболєва: які причини такої заяви та як відреагували нардепи
Наступний матеріал
У Тернополі першими в Україні проводять реабілітацію для дітей, які перехворіли на COVID-19 – подробиці
Loading...