Сергій Алєксєєв
Сергій Алєксєєв eurosolidarity.org

Замість обіцяної податкової амністії "слуги" посилюють карально-репресивні механізми – депутат "ЄС"

  Читайте по-русски
  На думку Алєксєєва, законодавча ініціатива з відновленням позбавлення волі за несплату податків суттєво погіршить інвестиційний клімат в Україні

  Фракція "Європейська солідарність" подала правки, які унеможливлять відновлення покарання у вигляді позбавлення волі за несплату податків. Відповідна норма передбачена у законопроєкті 3959-1. Про це повідомив голова підкомітету з питань діяльності органів правопорядку Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, член фракції "Європейська солідарність" Сергій Алєксєєв.

  Законопроєкт 3959-1, поданий чотирма депутатами від фракції "Слуга народу", був ухвалений у першому читанні 3 лютого 2021 року. Його підтримали депутати монобільшості та група "Довіра". Фракція "Європейська солідарність" голосувала проти, а при розгляді законопроєкту в другому читанні захищатиме права громадян-платників податків як фізичних осіб, так і представників малого та середнього бізнесу, ФОПів.

  На думку Сергія Алєксєєва, законодавча ініціатива з відновленням позбавлення волі за несплату податків суттєво погіршить інвестиційний клімат в Україні. 

  "Замість обіцяної податкової амністії пропонується впровадити драконівські строки ув'язнення за несплату податків, – наголошує він. – Замість обіцяного при створенні Бюро переходу до нових аналітично-випереджувальних методів боротьби з економічними правопорушеннями, посилюють карально-репресивні механізми. Це точно не зацікавить інвесторів", – зауважив Алєксєєв.

  Крім того, Сергій Алєксєєв відзначив, що проєкт змін до Кримінального кодексу виписаний таким чином, що допускає корупційні можливості для фіскальних і правоохоронних органів. За "умисне ухилення від сплати податків", зборів та платежів пропонується штрафувати від 5 до 25 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Або арештовувати на строк до 6 місяців. Або саджати у тюрму на строк від 5 до 7 років.

  "Така варіативність покарання від мінімального штрафу до 7 років в'язниці створює більш ніж сприятливі умови для корупції. І нечисті на руку інспектори та слідчі ДБР на власний розсуд та за певну мотивацію зможуть на це впливати", – сказав народний депутат.

  При аналізі проблеми слід також брати до уваги, що ще позаминулого року парламентом був ухвалений закон, що істотно обмежує права платників податків у стосунках із податківцями.

  Практика попередніх років демонструє, що коли існувала кримінальна відповідальність за несплату податків, вона реалізовувалася за принципом: "друзям усе – ворогам закон" і часто була саме механізмом тиску на фізичних і юридичних осіб, так чи інакше пов'язаних із опозиційними силами. Тоді податкові органи були ще й інструментом тиску на ЗМІ, прикладом чого можуть бути "Киевские ведомости" в дев'яностих, чи "Сільські вісті" на початку нульових.

  3 лютого 2021 прийнято в першому читанні проєкт Закону України "Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України" (реєстр. No 3959-1 від 25.08.2020р.), поданий народними депутатами від "Слуги народу".

  Проєктом передбачено серед іншого внесення змін до статті 212 Кримінального кодексу України, згідно з якою посилюється відповідальність за ухилення від оподаткування, сплати зборів, платежів. А саме збільшується сума штрафу та запроваджується позбавлення волі. За умисне ухилення від сплати податків, зборів, платежів "Слуги народу" пропонують або штрафувати від 5 до 25 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавляти волі на строк до 7 років.

  Попередній матеріал
  В Україні за добу понад 4000 осіб захворіли на коронавірус, більше як половину – госпіталізовано
  Наступний матеріал
  У Черкасах чоловік послизнувся на тротуарі, впав і помер – що відомо
  Loading...

  Скандал з податковою: уряд Нідерландів опинився під загрозою відставки

  Через розголос у ЗМІ колишній фіскал Лебедко, підозрюваний у хабарництві, звільнився з Офісу великих платників податків

  Ексфіскала Лебедка, підозрюваного в хабарництві, поставили керувати Офісом великих платників податків

  Аргентина запроваджує "податок мільйонера" для боротьби із пандемією

  У МВФ розкритикували Україну за податкову політику "на два фронти"

  "Пачка цигарок має коштувати від 200 грн": Радуцький запропонував підвищити акциз, щоб фінансувати НСЗУ