'ПриватБанк'
'ПриватБанк' Depositphotos

Голова "ПриватБанку" розповів про тиск після приходу Зеленського до влади

  Читайте по-русски
  Особисто Петр Крумханзл приблизно 10 разів отримував запрошення на допити – іноді за "вельми креативними" підставами

  Після приходу до влади в Україні нової команди посилився тиск на менеджмент державного "ПриватБанку" з боку правоохоронців. Про це заявив голова правління націоналізованого банку Петр Крумханзл в інтерв'ю "НВ Бізнес".

  "Я не хочу спекулювати. Але, якщо подивитися на факти, то в той період, коли змінювалася влада в країні, збільшився тиск на банк… Я не пам'ятаю точні дати, але десь з травня топ-менеджери банку почали отримувати повістки на допити за самими різними підставами, іноді формальними, іноді вельми креативними", – зазначив Крумханзл.

  Особисто голову "ПриватБанку", за його словами, приблизно 10 разів запрошували на допити. Серед запитань, які йому ставили, наприклад, оригінальне: "Чому ви наймаєте адвокатів, якщо у вас є юристи в банку?"

  "У липні, в той самий день, коли відбувалося слухання в Апеляційному суді в Лондоні, НАБУ отримало рішення суду, куди банк навіть не запросили, про примусову виїмку величезної кількості документів, пов'язаних з судовими процесами банку проти колишніх власників як в Україні, так і за кордоном. Для нас було очевидно, що це дуже штучний привід, адже було реанімовано кримінальну справу дворічної давнини, а в рішенні суду стверджувалося, що банк збирається знищити всі документи", – згадав менеджер.

  Банк передав документи слідчим і звернувся із листом до керівництва антикорупційного бюро щодо забезпечення конфіденційності документів, адже їх витік може нашкодити захисту інтересів у судах. Через місяць фінансова установа отримала "дуже коротку і без гарантій конфіденційності" відповідь.

  За словами банкіра, тиск з боку правоохоронців посилювався і далі.

  "У вересні в три офіси банку серед білого дня нагрянули озброєні автоматами підрозділи поліції, щоб вилучити за рішенням суду контракти з рекрутинговими компаніями та іншими консультантами. Але це, на нашу думку, був лише привід. Поліція зажадала весь масив документів за кілька років після націоналізації по нашій діяльності в судах, доступи до серверів і систем банку, до всієї корпоративної пошти", – зауважив він.

  Крім того, Крумханзл нагадав про тритижневу акцію протесту перед штаб-квартирою "ПриватБанку" у Дніпрі начебто співробітників Нікопольського заводу феросплавів, що належить олігарху Ігорю Коломойському. При тому, що в банку немає офіційних юридичних відносин і зобов'язань перед заводом.

  Нагадаємо, раніше голова банку розповів, що перед кожним судом "ПриватБанк" збільшує запаси готівки.

  Попередній матеріал
  Протести в Каталонії: вже постраждало понад 70 осіб
  Наступний матеріал
  В ОРДЛО проводять перепис населення – ОБСЄ
  Loading...

  Рішення лондонського суду щодо "ПриватБанку" не вплине на перемовини з МВФ – Фурса пояснив чому

  Перед кожним судом "ПриватБанк" збільшує запаси готівки – голова банку

  Лондонський суд підтримав "ПриватБанк" у спорі з Коломойським

  Цьогоріч чистий прибуток "ПриватБанку" став рекордним для країни – скільки заробили

  Нацбанк затвердив нову наглядову раду "ПриватБанку"

  Дебати щодо націоналізації "ПриватБанку" пройдуть у закритому режимі – суд призначив дату