газопровод
газопровод фото ua.korrespondent.net

"Газпром" попросив в України збільшити транзит газу до ЄС на 20%

  У "Нафтогазі" таку "пропозицію" пов'язують з ремонтом трубопроводу OPAL, який з'єднує газопровід "Північний потік" з країнами Європи

  Російський "Газпром" звернувся до НАК "Нафтогаз України" з проханням забезпечити на 20% більший транзит газу, ніж це зазначено контрактом. Про це йдеться у повідомленні "Нафтогазу".

  "Сьогодні, 5 вересня, ВАТ "Газпром" направило збільшену на 20% заявку на транспортування газу в Європу. Заявлений обсяг транзиту становить 282 мільйони кубометрів на добу", – повідомили в компанії.

  Водночас, у  "Нафтогазі" уточнили, що масштаб заявки в кілька разів перевищує передбачений контрактом з російською компанією. "Незважаючи на це, Україна виконає цю заявку в повному обсязі", – підкреслили в держхолдингу.

  "Виконання сьогоднішньої заявки є доброю волею української сторони як сумлінного транзитера газу і надійного партнера ЄС", – зазначили в "Нафтогазі".

  У компанії переконані, що раптове збільшення заявки пов'язано із зупинкою на ремонт трубопроводу OPAL, який з'єднує газопровід "Північний потік" з газотранспортною системою Німеччини і країн Центральної Європи.

  "Український "Прямий потік", залишається найбільш надійним і затребуваним маршрутом транспортування російського газу в європейському напрямку", – наголосили у держкомпанії.

  Водночас, у "Нафтогазі" вкотре наголосили на недотриманні "Газпромом" тиску газу. Зокрема, на пункті з'єднання газотранспортних систем Писарівка, другому за обсягами надходження газу з РФ, тиск становить 67,4 атм., що на 2,6 атм. нижче контрактного рівня. 

  Раніше, 9 серпня, "Газпром" закликав Україну збільшити транзит газу через ремонт газопроводу "Північний потік".

  Нагадаємо, 2 вересня "Газпром" звинуватили у порушенні правил транзиту газу до ЄС.

  Попередній матеріал
  Ночівля під "Інтером": пікетувальники хочуть збудувати під офісом телеканалу блокпост
  Наступний матеріал
  Литва вимагає видати засуджених раніше у Росії "шпигунів"
  Loading...

  "Газпром" звинуватили у порушенні правил транзиту газу до ЄС

  "Нафтогаз": "Газпром" знову порушим умови контракту

  У "Газпромі" знайшли ідеальну можливість для списання збитків – "Нафтогаз"

  "Газпром" просить Україну збільшити транзит газу через ремонт газопроводу "Північний потік"