відкриті джерела

"Газпром" звинуватили у порушенні правил транзиту газу до ЄС

  Йдеться про конкретні факти порушення контрактного тиску

  Російський газовий монополіст компанія "Газпром" продовжує постачати газ для транзиту в ЄС з недотриманням контрактного тиску на кордоні з Україною. Про це повідомляє держкомпанія "Укртрансгаз", передає УНІАН.

  Як стало відомо, "Газпром" почав постачати газ з порушенням контрактного тиску в середині серпня. Зокрема, 11 серпня тиск на російську прикордонну газовимірювальній станції Суджа склав 59 атмосфер при контрактних 60 атм.

  "Така тенденція триває до сьогоднішнього дня, включаючи ГВС (газовимірювальна станція) Писарівка, на якій з серпня також зафіксовано недотримання контрактного тиску. Факт – 63,2 атм. при плановому – 70 атм.", – наголошують у компанії.

  "Станом на сьогоднішній день добовий режим транспортування природного газу для європейських споживачів становить 187 мільйонів кубометрів, при цьому тиск на прикордонних ГВС Суджа і Писарівка (знаходяться на території РФ), за якою транзитний газ надходить в українську газотранспортну систему, нижче контрактних, а саме 57,7 і 63,6 атмосфер відповідно", – додають в "Укртрансгазі".

  У компанії також наголошують, що Україна суворо дотримується правил функціонування оператора ГТС.

  Крім того, зазначається, що минулого тижня на транзитному газопроводі балканського напрямку під час огляду виявили тріщину. Станом на сьогодні її ліквідували.

  Нагадаємо, 22 серпня у "Нафтогазі" повідомили, що "Газпром" знову порушив умови контракту. Тоді в Україні припустили, що Росія не в змозі стабільно підтримувати тиск у системі на необхідному рівні через незадовільний стан частини своєї газотранспортної інфраструктури

  Як повідомлялося раніше, Україна суттєво скоротила імпорт газу.

  Попередній матеріал
  Звіт генпрокурора щодо розслідувань агресії Росії проти України - відео
  Наступний матеріал
  За півроку прикордонники вилучили півтонни бурштину
  Loading...

  Україна скоротила імпорт газу – Укртрансгаз

  "Нафтогаз": "Газпром" знову порушим умови контракту

  Коболєв розкрив міжнародну стратегію "Газпрому" – інтерв'ю

  У "Газпромі" знайшли ідеальну можливість для списання збитків – "Нафтогаз"