Кредит МВФ
Кредит МВФ zn.ua

Експерт розповів про прогрес і ризики України на шляху отримання траншу МВФ

За словами першого заступника голови МВФ, Україна провела величезну роботу зі стабілізації, однак є ризики повернення назад

Рада виконавчих директорів МВФ повинна переконатися, що Україна має прогрес із запровадженням плану реформ. Про це в інтерв'ю "Економічній правді" заявив перший заступник голови МВФ Девід Ліптон.

"Зараз дуже завчасно робити будь-які прогнози щодо цього. Спочатку ми маємо побачити, що реформи, потрібні для цього перегляду програми, є дійсно запровадженими. Нарешті, Рада виконавчих директорів МВФ має переконатися, що Україна має прогрес із запровадженням плану реформ", – сказав Ліптон.

Щодо виконання Україною поточної програми, перший заступник голови МВФ відзначив, що Україна провела величезну роботу зі стабілізації: відновлення контролю над бюджетом, подолання дефіцитів газової системи, відновлення конкурентоспроможності, або вирішення проблем банківської системи.

"Це все дуже важливі досягнення, які поставили Україну на шлях стійкого зростання", – додав він.

Проте, за словами Ліптона, є ризики повернення назад. Так, зростання заробітної плати у державному секторі та деяких частинах приватного сектора було дуже високим порівняно з інфляцією.

"Якщо така ситуація зберігатиметься, це негативно позначиться на рентабельності та конкурентоспроможності, а, зрештою, загрожуватиме повернути Україну туди, де вона була три роки тому. Тобто, Україна буде не в змозі конкурувати на міжнародному рівні. Так само існує багато інших ініціатив, які можуть призвести до зростання бюджетного дефіциту та загрожувати стабільності країни", – заявив представник МВФ.

Він наголосив, що на шляху до стійкого швидкого зростання Україна також має зробити кроки вперед, як планувалося. Девід Ліптон переконаний, що пенсійна реформа є дуже важливою для всіх людей, і немає жодного сенсу в тому, щоб українці виходили на пенсію у більш ранньому віці, щоб отримувати малі пенсійні виплати, які не здатні забезпечити гідне та стабільне життя.

Як повідомляв 5.UA, які умови має виконати Україна для отримання п'ятого траншу фінансової допомоги від МВФ.

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Шнобелівська премія-2017: вчений довів, що коти – це рідина
Наступний матеріал
Продовження транзиту газу через Україну після 2020 року є пріоритетом для ЄС – віце-президент ЄК
Loading...

П'ятий транш МВФ: які умови має виконати Україна

МВФ: Економіка України має унікальну можливість для бурхливого зростання

Зустріч Гройсмана з Ліптоном і Томсеном - завершено

Конгрес США запланував збільшити "безпекове фінансування" України 2018 року

Місія МВФ в середині вересня прибуде в Україну – ЗМІ

Литва обіцяє підтримку Україні в реалізації "плану Маршалла"