Курс валют
Курс валют varianty.net

"Економічна катастрофа": через емісію від Зеленського долар може "підскочити" до 33-35 грн/$ – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Валерія Гонтарєва заявила, що МВФ має захистити незалежність банківського регулятора

  Влада активно говорить про додаткову емісію гривні, щоби штучно знецінити курс, який не вкладається в прогноз, закладений у держбюджеті – 30 грн/$. І, як повідомляє "Новое время", у зв'язку з цим аналітики пророкують економічну катастрофу.

  Минулого тижня президент Зеленський зізнався, що його команда вже майже рік веде боротьбу зі зміцненням курсу гривні і натякнув, що влада хоче девальвувати гривню.

  "Мільйони недоотримали підприємства і закрилися через цей курс, – це правда. Ми з цим боролися від самого початку моєї каденції, з літа. Всі довкола нас запевняли, що у нас незалежний Нацбанк. Так, і ми підтримуємо незалежність Національного банку України, але говорили всім: як ми можемо жити, якщо у нас навіть бюджет порахований за курсом 30, а гривня, ви бачите яка у нас", – заявив Зеленський у Чернівецькій області під час зустрічі з представниками місцевого бізнесу через тиждень після відставки керівника НБУ Якова Смолія. За словами колишнього головного банкіра, причиною його рішення став тиск із боку влади.

  Валерія Гонтарєва, яка очолювала НБУ до призначення Смолія, заявила, що МВФ має захистити незалежність банківського регулятора і зупинити виплати чергових траншів Україні, поки новим главою НБУ не стане людина, яка захистить реформу Нацбанку. Як повідомляє преса, на це висловлювання відреагували в СБУ, там заявили, що подібні слова ексчиновників загрожують національній безпеці, і порадили надалі утриматися від подібних висловлювань.

  "Ось читаю і думаю, що цей Зе-президент уже загубився. Він вимагає девальвувати гривню до 30, адже такий курс записаний у бюджеті. Може, просто бюджет переписати… Ми з такими труднощами домоглися фінансової стабільності, перейшли на плаваючий курс і вже 5 років живемо зі стабільним ринковим курсом, а тут такий демарш президента", – цитує видання слова Гонтарєвої.

  Цікаво, що заступник глави Офісу президента України Юлія Ковалів і радник президента України з економічних питань Олег Устенко не відповіли на запит журналістів щодо заяви Зеленського про курс 30 грн/$.

  За даними видання, у разі негативного сценарію розвитку економіки, зокрема без підтримки МВФ, курс гривні перебуватиме в межах 33-35 грн/$, а інфляція становитиме 9-16,5%.

  Як пояснив економічний аналітик Сергій Колодій, курс, який закладається при плануванні бюджету, не є орієнтиром грошово-кредитної політики. Мінфін неодноразово наголошував, що це технічний показник, на базі якого розраховуються показники бюджету.

  "Закладка завищеного курсу долара в бюджет є одним із інструментів штучного завищення планових доходів, які дозволяють в умовах жорсткого обмеження дефіциту бюджету збільшувати планові витрати. Те саме стосується і показників інфляції. Подібна практика нерідко застосовується, коли не вистачає голосів для ухвалення закону про держбюджет. Таким чином, завищення показника долара США й інфляції дозволяють досить легко долучати додаткові побажання політиків щодо витрат, не збільшуючи при цьому затверджений раніше граничний дефіцит бюджету", – сказав він.

  Попередній матеріал
  Справа Шеремета: дитячу лікарку Кузьменко залишили під вартою
  Наступний матеріал
  Ситуація з COVID-19: Кулеба оцінив, чи може Україна потрапити в "зелений список" ЄС з 14 липня
  Loading...