president.gov.ua

Данилюк: Моє завдання - щоб "гроші Януковича" не розчинилися

  Міністр фінансів України Олександр Данилюк каже, що конфісковані "гроші Януковича", які зараз у бюджеті, треба використати якомога ефективніше

  "Усе не так просто. Питання не нове, обговорюється вже кілька років. Почнемо з того, що "гроші Януковича" були заарештовані ще кілька років тому і перебували на рахунках державних банків до моменту конфіскації. Але до конфіскації використовувати їх у бюджеті не було можливості. Висить груша, не можна з'їсти. Спроб конфіскувати ці кошти було кілька, і спекуляції та сумніви виникали завжди - а чи не є це способом вивести ці гроші за межі державної системи? У пресі про це також багато писали", - зазначив міністр фінансів, повідомляє видання DT.UA.

  За словами Данилюка, зараз "гроші Януковича" - в бюджеті, тому Мінфін має забезпечити цілісність і ефективність використання державних коштів.

  "З одного боку, коли гроші надійшли до бюджету, я до цього поставився позитивно. Але я дуже негативно ставитимуся, якщо, не дай Боже, щось із цими грошима станеться. Тому що тепер уже йтиметься про прямі втрати держбюджету", - сказав він.

  Міністр вважає, що навколо цих коштів склалася непроста ситуація і треба "робити все можливе, щоб ці гроші залишилися в держбюджеті, тому що в іншому разі просто скандалом справа не закінчиться".

  Данилюк розповів також, на що планують витратити "гроші Януковича". 

  "За великим рахунком, ці гроші були вкрадені, вичавлені з бізнесу в роки Януковича. Тому однією з моїх пропозицій було за рахунок частини цих грошей погасити заборгованість держави перед бізнесом за переплати з податку на прибуток. (Президент, до речі, теж цю ідею підтримав.) Щоб бізнес міг ефективніше розвиватися, створювати нові робочі місця. І, звісно, частину грошей інвестувати в оборону. Зрештою, це те, що особливо важливо сьогодні. У будь-якому разі, витрачати їх треба з розумом", - наголосив він.

  Попередній матеріал
  Британія вимагає всеосяжну торговельну угоду з ЄС до виходу з блоку – Мей
  Наступний матеріал
  Нова хвиля негоди: снігом замете сім областей України
  Loading...

  Голова Мінфіну розраховує на виконання умов МВФ у I кварталі 2018 року

  Наразі податкова міліція діє поза законом – Данилюк

  Мінфін ініціює звільнення відстороненого голови ДФС Романа Насірова

  Україна може стати одним з головних IT-центрів Європи – Данилюк

  Мінфін хоче змінити Податковий кодекс, щоб зобов'язати багатіїв подавати декларації

  В Україні запровадили монетизацію субсидій