Фото з відкритих джерел

Мінфін хоче змінити Податковий кодекс, щоб зобов'язати багатіїв подавати декларації

У міністерстві пропонують сформувати певний перелік критеріїв, за якими визначатимуть "фізичних осіб з високими статками"

Міністерство фінансів України планує запровадити щорічне декларування доходів фізичних осіб з високими статками. Для цього пропонується сформувати певні критерії відбору таких платників податків. Відповідна інформація міститься у пояснювальній записці до законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо критеріїв визначення осіб з високими статками", який був оприлюднений на сайті Мінфіну.

В обґрунтуванні необхідності ухвалення закону зазначено, що держава "може мати значну користь", застосовуючи спеціальні заходи в роботі з багатіями, "оскільки відносно незначна кількість платників податків забезпечує великий відсоток загального обсягу доходів".

Серед критеріїв, яким має відповідати резидент-платник податків, аби бути віднесеним до категорії заможних осіб, у Мінфіні називають такі:

  • особа є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) великого платника податків;
  • особа прямо чи опосередковано володіє 10% та більше статутного (складеного) капіталу або права голосу придбаних акцій (часток) юридичної особи, що є податковим резидентом іншої держави та задекларувала (отримала) дохід за попередній податковий (звітний) рік 10 млн євро і більше;
  • загальний річний оподатковуваний дохід особи за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 млн грн.

Крім того, відповідно до законопроекту, такі фізичні особи мають щороку подавати декларації про майновий стан і доходи. За несвоєчасне звітування буде встановлена підвищена відповідальність.

З метою контролю за поданою інформацією планується надати повноваження ДФС для отримання доступу до інформації про банківські рахунки цих осіб. Крім того, планується розширити обсяг інформації про банківські рахунки осіб з високими статками, яку мають надавати банківські установи на вимогу органів ДФС.

Дивіться також фотогалерею:

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Польщі звільнили голову МЗС Ващиковського, відомого своїми скандальними антиукраїнськими заявами
Наступний матеріал
У Києві подешевшала гаряча вода
Loading...