Економіка
Економіка focus.ua

Чи є в Україні передумови для дефолту – експерти оцінили ситуацію

Читайте по-русски
Ніяких підстав для дефолту за суверенними зобов'язаннями сьогодні немає, кажуть економісти

Передумов для дефолту в України немає, а ринок практично не відреагував на пропозицію Коломойського оголосити дефолт в Україні. Так вважають експерти, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

Приміром начальник відділу по роботі з інвесторами банку "Кредит Дніпро" Андрій Приходько заявив: "Якщо не враховувати незначні коливання прибутковості єврооблігацій України, ринок практично не відреагував на цю заяву, а це означає, що ринок оцінює ймовірність повторного дефолту як низьку".

Аналогічної точки зору дотримується і головний економіст "Альфа-Банку Україна" Олексій Блінов. Переконаний: приводу для дефолту нині немає:

"Ніяких підстав для дефолту за суверенними зобов'язаннями сьогодні немає. Україна тільки що успішно пройшла пік виплат за зовнішнім боргом у травні і фінансово готова до чергового піку платежів у вересні".

Блінов також додав, що з початку 2019 року уряд і НБУ виплатили 5,6 млрд дол за валютними боргами без будь-яких ускладнень, рівень достатності золотовалютних резервів перевищує три місяці імпорту товарів і послуг, а чисті золотовалютні резерви перевищують 9 млрд доларів.

За його словами, це повністю покриває всі боргові платежі на рік вперед. Для порівняння, на початку 2015 року (напередодні реструктуризації зовнішнього боргу) чисті золотовалютні резерви були нульовими.

Блінов також нагадав, що завдяки борговими операціями Мінфіну, здійсненим у 2016-2018 роках, довгостроковий графік виплат по суверенному боргу рівномірний. Він не тільки уникає непідйомних пікових навантажень, а й пропонує "вікна" для розміщення нових випусків єврооблігацій. Просування по програмі з МВФ дасть змогу Україні знижувати середньозважену вартість запозичень, а також покращувати умови доступу держави і ринкових суб'єктів до ринків капіталу. Експерт при цьому вважає, що пріоритетом державної фінансово-економічної політики повинна бути активізація діалогу з МВФ у рамках поточної програми stand-by, а також відкриття переговорів про нову програму фінансування.

Зауважимо: старший аналітик "Райффайзен Банку" Аваль Михайло Ребрик розповів, які можуть бути потенційні наслідки дефолту для України. Каже, це буде руйнація в усіх аспектах: економічному, політичному та соціальному.

"Дефолт призведе до припинення співпраці з МВФ, а як наслідок – з іншими фінансовими донорами. Вихід держави, державних і приватних компаній на ринок фінансових запозичень буде практично неможливий через дорожнечу ресурсу. Розпочнеться відтік капіталу, який унаслідок "тонкощів" ринку створить істотній девальваційний тиск на міжбанківському ринку і подальший ажіотаж у готівковому сегменті. Це відіб'ється на зростанні цін, зниженні показників економічної активності, спровокує зростання безробіття і посилення трудової еміграції", – сказав Ребрик.

Наслідки у разі дефолту
Наслідки у разі дефолту 24tv.ua

При цьому він зазначив, що співпраця з МВФ, окрім іншого, є одним із каталізаторів структурних реформ в Україні, необхідних для прискорення економічного розвитку і зростання добробуту громадян. Крім того, дефолт, ймовірно, негативно позначиться на міжнародній політичній, дипломатичній підтримці України, яка є критично важливою в сформованих геополітичних умовах, сказав він.

Як повідомляв 5.UA, в інтерв'ю Financial Times мільярдер Ігор Коломойський, який повернувся в Україну після обрання президентом Зеленського, порадив тому оголосити дефолт. У команді президента Зеленського не підтримали пропозиції олігарха про дефолт. Пізніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав, що навіть розмови про дефолт шкодять країні.

Попередній матеріал
Призначення Богдана: Верховний Суд отримав позови щодо призначення глави АП
Наступний матеріал
Вдячний усім, від солдата до генерала: Муженко склав повноваження чільника Генштабу ЗСУ
Loading...