Економіка
Економіка focus.ua

Bloomberg: Акції українських компаній стали найприбутковішими у 2017 році

Видання склало рейтинг найприбутковіших валют (зокрема і цифрових), сировинних активів та найприбутковіших акцій за підсумками 2017 року

Цього року індекс українських акцій показав неймовірне зростання на 80%. Про це йдеться у дослідженні видання Bloomberg, передає "УП". 

Згідно з отриманими даними, Україна посіла перше місце за індексом акцій, на другому місці – Казахстан (там фондові індекси зросли на 64%), а замикає трійцю Монголія (+63%).

відкриті джерела

Як відомо, ще у травні в МВФ зазначили, що українська економіка має "ознаки відновлення" та унікальну можливість для бурхливого зростання. Це і зумовило так зване "ралі інвесторів" на ринках, що розвиваються, з надіями на більш високу прибутковість.

Видання зазначає, що найприбутковішими у 2017 році стали інвестиції у криптовалюти. Вони принесли власникам до 6000% прибутку. Водночас, у Bloomberg зауважили, що побоювання інвесторів щодо надійності цих вкладень залишаються досить сильними.

Дивіться також: Обережно, біткойн: експерт дав поради українцям щодо інвестування в криптовалюти

Серед нецифрових валют найбільш прибутковим визнали мозамбікський метікал. Зауважимо, що ще 12 років тому його вважали найслабшою валютою світу.

На другій сходинці рейтингу опинилися чеська крона і польський злотий, курси яких зросли на 18%. А от найбільш збитковим активом за підсумками 2017 року став узбецький сум. Офіційний курс цієї валюти впав на 60%, тобто більш ніж удвічі.

Лідерство серед сировинних активів цьогоріч виборов паладій. Його вартість за рік зросла на 54% (з 680 доларів до більш ніж 1060 доларів).

Крім того, на 29% зросли за рік ціни на мідь та алюміній. Це експерти Bloomberg пов'язують з поліпшенням економічних прогнозів по всьому світу й очікуваннями щодо зростання споживання кольорових металів.

А от збитковими за підсумками року визнали інвестиції у природний газ і продовольчі активи (цукор, кава, соєві боби).

Попередній матеріал
Волкер пояснив, чому Росія різко посилила бойові дії на сході
Наступний матеріал
В Україні один з обласних центрів лишився без бюджету на 2018 рік
Loading...