Курт Волкер
Курт Волкер inforesist.org

Волкер пояснив, чому Росія різко посилила бойові дії на сході

Російська інтервенція мала конкретну мету, однак досягла прямо протилежного ефекту

Військові дії на Донбасі цьогоріч були найзапеклішими за останні три роки. Утім, Росії не вдалося змінити курс України, вона лише домоглася "прямо протилежного результату". Таку думку висловив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, передає "Эхо Москвы"

"Реальність полягає в тому, що в останні декілька тижнів на Донбасі йшли найзапекліші бої з часів боїв в Авдіївці у лютому. На початку конфлікту – у 2014 році зіткнення були найжорстокішими, але відтоді 2017 рік став найзапеклішим за три роки – з артилерією, снайперами тощо", – зазначив Волкер.

За його словами, така ескалація пов'язана з тим, що "весь цей час Росія сподівалася, що це чинитиме тиск на Київ або призведе до зміни уряду в Україні на більш дружній щодо Росії, більш проросійський".

Утім, підсумки 2017-го року свідчать, що російська інтервенція мала прямо протилежний результат: українське керівництво тепер "більш скептично налаштоване щодо Росії і більш орієнтовано на Захід, ніж воно було будь-коли раніше".

Водночас, спецпредставник Держдепу США при цьому наголосив, що посилення активності боїв "до надзвичайно високого рівня" за часом збіглося з виведенням Росією своїх військових з СЦКК.

У цьому контексті Волкер зазначив, що на всій території України немає жодної загрози російськомовному населенню. "Люди працюють і живуть звичайним життям. І єдине місце, де це не так, де люди страждають, – це місце конфлікту на Донбасі. І здатність розвернути ситуацію знаходиться в руках Росії", – сказав спецпредставник Держдепу США.

Він зауважив, що одним із ключових питань для припинення конфлікту на Донбасі залишається встановлення контролю України за кордоном з РФ. "Про закриття кордону не йдеться, але він має бути під контролем. Зараз кордон повністю контролює Росія", – нагадав Волкер.

Дипломат також додав: якщо Росія вирішить знову вдертися в Україну і забрати частину її території, то це "не дасть їй того, на що вона сподівалася… А дасть тільки протилежний результат, ставши для Росії витратною справою, і витрати тільки зростатимуть. А в цьому всьому жодної користі для Росії немає, це все немає сенсу".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві в талому снігу перехожі знайшли мінометну міну
Наступний матеріал
Bloomberg: Акції українських компаній стали найприбутковішими у 2017 році
Loading...