Економіка
Економіка Depositphotos

"Бюджетний дефіцит у 2021 р. може перевищити 8% ВВП" – аналітики про причини і наслідки

  Читайте по-русски
  Україна очікує до кінця року отримати ще два транші від МВФ по $700 млн кожен, але процес співпраці "став більш нестійким"

  В Citi Research прогнозують, що українські євробонди з погашенням у березні 2033 року подешевшають, і ставлять на їх зниження, на відміну від бондів Єгипту. Причина – ризики економічної політики, повідомляє "НВ Бізнес".

  "На наш погляд, уразливість в макроекономіці України стає дедалі очевиднішою. 14 вересня Міністерство фінансів представило перший проєкт держбюджету на 2021 рік. У ньому передбачено бюджетний дефіцит в розмірі 6% ВВП (в Citi прогнозують дефіцит у 7,3%). Однак ми вважаємо, що припущення щодо номінального зростання ВВП виглядають оптимістично (більше 12%). Тому безперебійність фінансування бюджету в 2021 році може викликати сумніви", – пишуть аналітики Citi в огляді "Україна програє Єгипту на фоні кволих реформ", акцентуючи на позитивному тренді боргових паперів арабської країни.

  Не виключено, що бюджетний дефіцит в 2021 р. може перевищити 8% ВВП, адже прогнози номінального і реального зростання ВВП можуть виявитися надто оптимістичними. Якщо економіка ростиме повільніше, ніж прогнозує влада, ситуація з виконанням бюджету погіршиться і, ймовірно, "знадобиться більш чітке уявлення про еволюцію програми МВФ", зазначає видання.

  В Citi вважають кредитний рейтинг України на рівні B від Fitch і S&P справедливим. До його погіршення може призвести:

  • "потенційний шум у відносинах з МВФ";
  • загальна динаміка (включаючи рух курсу гривні) і її наслідки для портфельних інвестицій;
  • будь-які потенційно несприятливі політичні зміни.

  У Citi зазначили, що уряд у проєкті держбюджету на 2021 р. очікує збільшення податкових надходжень за рахунок податку на доходи фізосіб, ПДВ і акцизів.

  "Наприклад, у проєкті бюджету йдеться про зростання надходжень від ПДВ з вироблених в Україні товарів більш ніж на 50%, що ми вважаємо надмірним, оскільки це означає різке збільшення внутрішнього споживання, а також значне підвищення ефективності збору податків", – вважають аналітики.

  В огляді також зазначено, що Україна очікує до кінця року отримати ще два транші від МВФ по $700 млн кожен, але процес співпраці "став більш нестійким". Візит місії, запланований на серпень, не відбувся.

  "Фонд продовжує з особливою увагою стежити за призначенням наступного голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також за іншими внутрішніми подіями (такими як недавні зміни в правлінні НБУ). ЄС уже оголосив, що макрофінансова допомога 1,2 млрд євро залежить від прогресу програми з МВФ", – наголосили аналітики.

  Зазначається, що це посилює необхідність проведення більш структурних реформ.

  Попередній матеріал
  Антикорупційний суд зобов'язав відкрити справу проти слідчих, що увірвалися на виставку картин Порошенка в Музеї Гончара
  Наступний матеріал
  "Набридло!": у Мінську журналісти поспілкувалися з бабусею, яка ніколи не голосувала за Лукашенка – відео
  Loading...