Янукович і яйце

Річниця "Яєчного теракту": як склалася доля студента, який кинув яйцем у Януковича

колаж "Дивогляд"

Кадри з ефектним падінням Януковича від звичайного яйця не припиняють веселити українців

Рівно 17 років тому, 24 вересня 2004 року втікач Віктор Янукович, який у той час був прем’єр-міністром України, пережив справжній жах – його життю загрожувало куряче яйце.

Це жарт, звичайно. Але просто неможливо не пожартувати з того, як театрально тоді падав Янукович. Про це пише "Дивогляд".

Історична подія сталася в Івано-Франківську, коли прем’єр відвідував Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Біля будівлі Януковича перестріла група студентів, які скандували "Ющенко! Ющенко!" (справа була за місяць до президентських виборів).

Тоді один зі студентів, 17-річний Дмитро Романюк, вчинив славнозвісний "теракт" – кинув у Януковича яйцем.

Тоді проти хлопця навіть було відкрите кримінальне провадження, йому загрожувало позбавлення волі на 4 роки.

Згодом Романюк назвав той свій вчинок "випадковим, імпульсивним, емоційним і дещо смішним", але визнав, що такі методи висловлення протесту є недалекоглядними і "країну потрібно міняти системними кроками, а не киданням яєць".

Дмитро Романюк
Дмитро Романюк
Фото: mi100.info

Кар'єра тодішнього першокурсника склалася досить вдало.

У 2015 році Романюк захистив дисертацію і став кандидатом економічних наук.

Він очолював наглядову раду компанії з управління активами MG Invest та був радником з питань інвестицій компанії Moris Group, а також керівником по роботі з регіонами України ДУ "Офіс залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest.

З жовтня 2019 року до липня 2020 Дмитро Романюк обіймав посаду заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

А у липні 2020-го 33-річний "активіст" очолив одне з управлінь "Укрзалізниці". 

Дивіться також: Януковичу – 70: найбільші фейли "гаранта"-втікача

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ