Олена Зеленська на комуністичному фестивалі

Олена Зеленська відкрила комуністичний фестиваль у Китаї

скріншот

Кілька днів тому "Квартал 95" уклав з Китаєм прибуткову угоду

Дружина президента України Володимира Зеленського Олена Зеленська взяла участь в урочистому відкритті Пекінського міжнародного кінофестивалю, який присвячений 100-річчю заснування Комуністичної партії Китаю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Українську правду".

Зазначається, що перша леді України стала почесною гостею і виступила з промовою, але через відеозв’язок.

"Я вірю, що індустрія кіно і телебачення відкриє нову главу в китайсько-українській співпраці… Пекінський міжнародний кінофестиваль стане не лише чудовим прикладом всебічного обміну ідеями між кінематографістами й іншими секторами двох країн, а й важливою платформою для культурної співпраці між Китаєм і Україною", - заявила Зеленська.

Цікаво, що за кілька днів до цього стало відомо, що студія "Квартал 95" уклала договір на показ мультфільму "Гуллівер повертається" на 12 тисячах екранах у Китаї. Як зазначає "Інтерфакс-Україна", посольство Китаю підкреслило, що одним із засновників "Квартл-95" є президент України Володимир Зеленський. У підписанні договору активну участь брав перший помічник президента Сергій Шефір.

На Пекінському кінофестивалі не представлено жодного українського фільму. У той же час, там багато російських фільмів.

Як зазначається у блозі "Останній капіталіст", Пекінський кінофестиваль є одним з найбільш недемократичних у світі, адже повністю контролюється Комуністичною партією. У 2014 та 2018 році його організатори добилися знищення незалежних кінофестивалів у КНР. Також на фестивалі діє жорстка заборона на цінності демократії, свободи та прав людини.

"Аби виправдати участь Зеленської у кінофестивалі, посольство України у КНР організувало покази відомого українського кіно часів радянської окупації, зокрема "Тіні забутих предків" (реж. Сергій Параджанов), "Камінний хрест" (реж. Леонід Осика), "Вечір на Івана Купала", "Білий птах з чорною ознакою" (реж. Юрій Іллєнко). Однак, жоден з них не увійшов у ретроспективні секції, як наприклад російське радянське кіно", - йдеться у повідомленні.

Серед організаторів фестивалю - пекінський осередок Компартії КНР, а також China Media Group, яка стала офіційною партнеркою очолюваної Дмітрієм Кісєльовим кремлівської медіагрупи "Россия Сегодня" "з метою об’єднання пропаганди РФ-КНР".

Читайте також: "95 квартал" Зеленського рекламується на кремлівському каналі – блогер

 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ