Свічки в храмі

Десятки постраждалих і кримінальні провадження: на Рівненщині віряни не змогли поділити храм

Shutterstock

"Прихильники Московського патріархату перешкодили богослужінню"

У селі Заболоття (Рівненська область) відбувся серйозний церковний конфлікт, який призвів до штовханини, двох кримінальних справ та 24 постраждалих. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "ТСН".

Конфлікт виник між вірянами РПЦ в Україні та Православної Церкви України. За словами парафіян ПЦУ, вони відвідали місцевий храм задля літургії, що зумовило  невдоволення серед представників РПЦ.

"Прийшли прихильники Московського патріархату, які перешкодили богослужінню. Ми мусили закритися в церкві. Вони кричали, матюкалися", – стверджує священник ПЦУ отець Віктор.

Внаслідок скандалу довелося викликати два автомобілі "швидкої допомоги". На людей розбризкували газові балончики, які спровокували опіки та травми. За словами представників Московського патріархату, храм належить їм, бо вони не хочуть визнавати перехід вірян до Православної церкви України, за який громадяни віддали свій голос ще в 2019 році.

"Ну, із цих 900 людей, скажемо так, 59 чоловік прийняли рішення про перехід", – стверджує священник РПЦвУ отець Андрій.

У ПЦУ зазначають, що церква і місцевість навколо неї належить їм, що підтверджується Верховним судом. Внаслідок сутички правоохоронцями відкрито два кримінальних провадження: хуліганство та самоуправство. Тепер церква опечатана поліцейськими, які будуть там чергувати, щоб запобігати повторенню подібних сутичок.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв помічник священника крав з кошика гроші парафіян прямо під час Великодньої служби.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ