Лазерна, цукрова, воскова: який вид епіляції обрати для боротьби із небажаним волоссям

Густе, здорове та довге волосся – мрія кожної жінки, але не тоді, коли йдеться про рослинність на тілі

У сезон спідниць та купальників питання епіляції постає особливо гостро. Чим відрізняється епіляція від депіляції? Які види воску існують? Що таке "шугарінг"? І чи безпечно використовувати лазер для боротьби із небажаним волоссям? Відповіді на ці та інші питання "Дивогляд" зібрав у цьому матеріалі. 

Епіляція VS депіляція: що обрати

Недосвідчені жінки часто плутають терміни "епіляція" і "депіляція". Відрізняються вони механізмом видалення рослинності.

Епіляцією називається метод довгострокового позбавлення від небажаного волосся на тілі шляхом висмикування його цибулини. Процедура призводить до уповільнення росту волосся та зашкоджує його вростанню в шкіру. 

Під депіляцією мається на увазі позбавлення від волосся саме з поверхні шкіри, не торкаючись його внутрішньої частини і коріння. Зазвичай процедура проводиться станком для гоління.

Якщо вам важливо, щоб ефект гладкості тримався довше – надайте перевагу епіляції. А ось який з видів обрати – читайте далі.

Воскова епіляція

Якщо казати про найпопулярніший і перевірений роками вид епіляції, то це він. Процедура може відбуватися у три способи: гарячим, теплим або холодним воском.

  • Гарячий віск зазвичай використовується у салонах краси. Його розігрівають до м’якого стану і за допомогою спеціального шпателя наносять на тіло. Коли рідина застигає – її віддирають від шкіри проти росту волосся. 
  • Теплий віск так само потребує розігрівання, однак його нанесення відбувається виключно руками. Для того щоб відірвати віск від тіла, використовується папір, який накладається зверху на масу і зривається проти росту волосся.
  • Холодний віск – всім знайомі смужки, які необхідно розігріти швидкими рухами долонь та наклеїти на ділянки тіла.
Епіляція, віск, ноги
Епіляція, віск, ноги
Фото: Shutterstock

Цукрова епіляція 

Більш поширена назва цього типу епіляції – шугарінг. Його часто порівнюють із восковим типом, однак між ними є певні відмінності.

Суміш для шугарінгу створюється з трьох інгредієнтів: цукру, лимонного соку і води.

Її нагрівають до 37-39 градусів і, на відміну від воску, наносять на невелику ділянку шкіри. Через це сама процедура стає менш болючою, однак не менш ефективною. 

Для нанесення або видалення пасти зі шкіри не використовуються другорядні предмети. Увесь процес відбувається виключно руками. 

шугарінг
шугарінг
Фото: Shutterstock

Епілятор

Напевно, цей вид епіляції є найбюджетнішим, але, водночас, більш болючим та менш ефективним за попередні.

Невелика машинка – епілятор, містить у собі певну кількість маленьких пінцетів, які обертаються на високій швидкості та висмикують усе, чого торкаються. Вони не можуть захопити велику кількість волосся одразу, тож до однієї й тієї ж самої ділянки варто повертатися кілька разів. 

Сьогодні великої популярності набувають епілятори, які можуть працювати у воді. Спробуйте провести цю процедуру під час прийому гарячої ванни. Коли ваші пори будуть розпареними – волосся висмикуватимется легше, а відчуття стануть менш болючими. 

епілятор
епілятор
Фото: Shutterstock

Лазерна епіляція

Цей спосіб видалення допомагає позбутися волосся назавжди усього за кілька процедур. Випромінювання призводить до того, що волосся руйнується разом з фолікулом, не залишаючи від себе ані сліду.

Одними з найпопулярніших лазерних апаратів вважають олександритовий і діодний. Головна відмінність між ними – довжина променя. 

Діодний лазер має трохи довший промінь і вважається потужнішим, тож підходить для видалення жорсткого волосся. Водночас, цей лазер не підійде володарям світлого і пушкового волосся. 

Процедура практично безболісна. Для того, щоб остаточно позбутися волосся необхідно пройти курс з восьми-десяти сеансів. Результат стане помітним вже після першої процедури.

лазерна епіляція
лазерна епіляція
Фото: Shutterstock

А якому виду епіляції ви надаєте перевагу? 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про 6 головних б’юті-трендів весни-2021.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram! Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше