Оскар

"20 днів у Маріуполі" виграв перший в історії України "Оскар" – відео та зворушлива промова режисера

Shutterstock

"Напевно, я буду першим режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм"

У ніч з 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі провели найпрестижнішу кінопремію світу – Оскар 2024. Про це повідомляє "Дивогляд".

У номінації Найкращий повнометражний документальний фільм здобула перемогу стрічка "20 днів у Маріуполі". Документальна стрічка режисера Мстислава Чернова – це третій український фільм, номінований на премію Американської кіноакадемії за 96 років її існування.

На сцену разом з Черновим вийшли фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які разом з режисером працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році. Разом з Черновим нагороди здобули кінопродюсерки Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат.

Зі сцени Чернов сказав, що "20 днів у Маріуполі" став першим українським фільмом, який отримав "Оскар".

"Я вдячний. Але, напевно, я буду перший режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проти ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоб правда перемогла. І щоб загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддав своє життя, щоб їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію", – заявив режисер.

Крім "20 днів у Маріуполі", за перемогу в цій номінації змагалися ще чотири фільми: "Бобі Вайн: Народний президент", "Вічна пам'ять", "Чотири дочки" та "Вбити тигра".

Раніше "Дивогляд" розповідав, де можна подивитися фільм "20 днів у Маріуполі".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ