Блекаут у Києві

"Блекаут. Різдво": в Україні відбулася прем'єра фільму, присвяченого енергетикам

5 канал

"Стрічка досліджує, як величезна енергетична система потерпала від "поранень"

В Україні відбулася прем'єра документального фільму "Блекаут. Різдво", присвячену енергетикам, які відновлювали інфраструктуру після ракетних атак росіян, передає "Дивогляд".

У фільмі представлені 12 історій з п'яти українських міст. Усіх їх об'єднує спільна сюжетна лінія головного диспетчера НЕК "Укренерго" Віталія Зайченка:

"Він був у центрі управління енергосистемою під час кожної атаки, щоразу, коли російська ракета влучала в українську електростанцію або підстанцію. І робив все можливе, щоб світло знову вмикалося", – йдеться у повідомленні авторів фільму.

Головні герої фільму – українські інженери, електрики, ремонтні бригади, кол-центри та рятувальники. Також у фільмі показали:

  • фотографа Сергія, який намагається знайти світло у відключеному від електропостачання Києві;
  • військову і матір п'ятьох дітей Олену;
  • хірурга Андрія, який продовжує оперувати пацієнтів попри блекаут;
  • світлового митця зі Швейцарії Гері Хофштеттера, який провів у містах Україні світлові шоу в рамках акції "Christmas Light for Hope".

Над створенням фільму працювало Об’єднання українських продюсерів (ОУП) у співробітництві з компанією Space Production. Автори отримали доступ до різних об'єктів інфраструктури, куди раніше влучали російські ракети, і використовували їх під час знімального процесу.

"Стрічка досліджує, як величезна енергетична система потерпала від "поранень", підтримувала своє життя, відновлювалася", – розповідає команда.

Продюсерами фільму виступили Володимир Бородянський, Дарія Легоні-Фіалко та Катерина Ласкарі. Над сценарієм працювала Тала Пристаєцька, яка також стала креативною продюсеркою документалки. Режисерське крісло зайняв Олексій Єсаков, а оператором-постановником обрали Артема Васильєва.

Переглянути фільм "Блекаут. Різдво" можна за посиланням.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що автори "Мавки. Лісова пісня" показали унікальний фрагмент, який не увійшов до мультфільму.

Дивіться також відео 5 каналу: Паводки в Україні: транспортне сполучення порушене до 30 населених пунктів / включення

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ