Лампочка

"Блекаут Різдво": українці створили фільм про енергетиків, які відновлювали світло після рашистських атак

Pixabay

У стрічці розповіли 12 історій з п'яти міст України

Українці створили фільм про енергетиків, які працювали над відновленням інфраструктури після ракетних атак росіян, передає "Дивогляд".

У стрічці під назвою "Блекаут Різдво" показали, як енергетична система України страждала від ракетних атак, наскільки руйнівними були наслідки і в якому темпі енергетики працювали над відновленням.

Загалом у фільмі розповіли 12 історій з п'яти міст – Одеси, Львова, Павлограда, Харкова і Києва. Зокрема, у сюжеті йдеться про:

  • фотографа Сергія, який шукає світло у темному Києві;
  • військову і маму п'ятьох дітей Олену;
  • хірурга Андрія, що має виконувати свою роботу незалежно від відключень електроенергії;
  • швейцарського світлового митця Гері Хофштеттера, який втілює в Україні арт-акцію "Christmas Light for Hope".

Стрічку "Блекаут Різдво" створили у співпраці Об’єднання українських продюсерів (ОУП) та SPACE Production. Сюжет нагадає, через що пройшли українці, які тривалий час були вимушені жити переважно без світла й інколи без опалення.

"Вогні Різдва сяятимуть, незважаючи на ракетні удари, тому що є таке світло, яке ніколи не гасне. Путін не став викрадачем українського Різдва, як би він цього не хотів. Допоки ми не почали знімати я справді не мала уявлення наскільки наші енергетики – небайдужі відчайдухи. Кожна розказана історія – це приклад мужності, відважності і людяності", – розповіла продюсерка фільму "Блекаут. Різдво" Ілона Шнейдер.

Стрічку створили з метою висвітлити героїчну і важку роботу українських енергетиків у скрутні і небезпечні періоди. Саме завдяки їм мешканці України продовжують залишатися на зв'язку і зі світлом вдома. Прем'єра фільму відбудеться 16 квітня о 23:10 на телеканалі СТБ.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що автори "Мавки. Лісова пісня" показали унікальний фрагмент, який не увійшов до мультфільму.

Дивіться також відео 5 каналу: Епіфаній: УПЦ мп в Україні роками розбудовувалася за моделлю тіньового контролю

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ