Які українські фільми отримали міжнародні нагороди у 2020-2021 роках: повний список

У 2021 році в прокат вийшло п’ять українських фільмів, а у 2020 році — аж 28.

Про це повідомляє "Дивогляд" з посиланням на "Радіо Свобода".

При цьому, як повідомили у Держкіно, у 2020 році із державного бюджету було профінансовано 41 фільм.

Хоча 2020 і 2021 роки стали справжнім випробуванням для кіноіндустрії через пандемію коронавірусу, у нас все ж з’явилася низка достойних картин, деякі з яких навіть зуміли отримати нагороди на міжнародних кінофестивалях.

  • На початку березня фільм Ірини Цілик "Земля блатитна, ніби апельсин" отримав нагороду Cinema Eye Honors 2021 у категорії Spotlight Award.
  • А у 2020 ця картина Ірини Цілик отримала "Приз за найкращу режисуру" в конкурсі світового документального кіно на Кінофестивалі незалежного кіно Санденс.

Минулий рік став успішним ще для 4 українських стрічок.

  • "Погані дороги" Наталії Ворожбит отримали відзнаку за найкращу новаторську (інноваційну) картину у секції "Тиждень критики" на 77-у Венеційському міжнародному кінофестивалі.

  • "Із зав’язаними очима" Тараса Дроня переміг у категорії "Найкращий фільм" конкурсної програми Competition 1-2 на 36-у Варшавському міжнародному кінофестивалі.

https://www.youtube.com/watch?v=ThVo_CEwIos&ab_channel=DoctorBelaz

  • "Тільки Диво" Олени Каретник виборов перемогу в номінації "Краще візуальне рішення та операторська робота" на Міжнародному кінофестивалі для дітей та юнацтва "WonderFest" у Румунії.

  • "Цей дощ ніколи не скінчиться" Аліни Горлової переміг у номінації "Найкращий фільм" конкурсної програми First Appearance на Міжнародному кінофестивалі документального кіно в Амстердамі.
  • Також ця стрічка отримала нагороду "За найкращий повнометражний фільм" на фестивалі Festival dei Popoli у Флоренції.

19 березня також стало відомо, що кінематографічний проєкт українського режисера Сергія Лисенка "Лимани. Бій за рай" здобув головний приз чеського форуму документальних фільмів East Doc Platform.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що оголошено номінантів кінопремії "Золота дзиґа".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше