Оскар

Скандал навколо Оскар-2021: чому Китай хоче заборонити трансляцію церемонії

Shutterstock

Що саме змусило місцеву владу прийняти це рішення?

Вже 25 квітня відбудеться щорічна церемонія Оскар. Любителі кіно планують переглядати трансляцію, відео та читати новини. Однак, на заваді цьому може стати Китай, повідомляє Bloomberg.

Церемонія бентежить китайську владу номінацією фільму "Не розділяти", який є короткометражною документальною стрічкою про протести у Гонконзі, які відбулися у 2019 році. Тоді місцеве населення критикувало законопроєкт про екстрадицію. Внаслідок цього в Китаї почалися силові розгони мітингів, що спровокувало жертви.

Режисером картини "Не розділяти" став відеожурналіст Андрес Гаммер. Його творіння сподобалося багатьом жителям Заходу, але не владі Китаю, котра заборонила фільм.

Також у країні не будуть транслювати Оскар-2021 через номінантку премії Хлою Чжао, котра після тріумфу на церемонії Золотий глобус з фільмом "Земля кочівників" потрапила в скандал. Користувачі мережі знайшли її інтерв'ю 2013 року, де вона сказала, що Китай – це місце, "де всюди брехня".

Комуністична партія Китаю отримала звернення від незалежних ЗМІ, які просять надати коментар щодо цього рішення, але поки що вона нічого не заявила.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учасник від Грузії на Євробаченні 2021 потрапив у скандал через те, що написав "Я тра*** вашу маму".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ