Чому фільм "Земля кочівників" є головним претендентом на Оскар

Напередодні Американська кіноакадемія оголосила усіх претендентів на Оскар-2021. Ні для кого не стало сюрпризом, що до короткого списку номінантів увійшов фільм Хлої Чжао "Земля кочівників".

Чому ж кіноексперти вважають, що саме цей фільм забере собі золоту статуетку?

Китаянка Хлої Чжао виступила одразу режисеркою, продюсеркою і сценаристкою фільму. Її помітили ще після попередніх двох фільмів - "Пісні, яких мене навчили брати" (2015) і "Наїзник" (2017). Однак "Земля кочівників" принесла режисерці справжню славу.

Картина отримала "Золотого лева" Венеційського кінофестивалю (2020) та нагороду People's Choice на фестивалі у Торонто, який вважається першим етапом оскарівських перегонів. Це був перший фільм, що отримав головні призи і у Венеції, і в Торонто.

Після цього картина знайшла чимало  престижних нагород в США.

Головну героїню у фільмі зіграла Френсіс Макдорманд, яку також номінували на Оскар - як кращу акторку. Ця нагорода може стати вже третьою для Макдорманд: у 2018 році вона отримала Оскара за роль у "Три білборди за межами Еббінга, Міссурі", а у 1996 — за "Фарґо".

Про що фільм "Земля кочівників"?

Ця картина стала своєрідним криком про свободу. Вона розповідає про людей, які з різних причин залишили спокійне життя і почали мандрувати по США у маленьких трейлерах.

Головна героїня Ферн вирушає у таку подорож після того, як помирає її чоловік, а єдине підприємство у містечку закривається.

На своєму шляху жінка зустрічає багато різних людей. У неї з’являються можливості припинити кочове життя і осісти в одному місці, однак вона їх відкидає, хоча для виживання їй доводиться братися за будь-яку роботу.

Ферн переїжджає з місця на місце у крихітному трейлері, але при цьому вона не почувається самотньою. Вона розуміє, що таких, як вона, — тисячі. І це особлива спільнота, члени якої стали однією великою родиною.

"Земля кочівників", Френсіс Макдорманд
"Земля кочівників", Френсіс Макдорманд
Фото: Searchlight

У фільмі знялися реальні учасники такого руху кочівників, а також деякі його ідеологи.

Не всі із них ведуть такий спосіб життя через фінансові труднощі. Багато людей наважуються кинути виклик суспільним нормам і "диктатурі долара". Вони незалежні від грошей, ЗМІ, соціальних мереж. Хіба не це справжня свобода?

В одній зі сцен героїня Макдорманд зустрічає у супермаркеті свою колишню ученицю (вона підпрацьовувала вчителькою на заміну). Дівчинка каже, що її мама сказала, що вона безпритульна. Однак Ферн відповідає: "Я не безпритульна. Просто мій дім пересувається зі мною по країні".

Окрім номінацій "Найкращий фільм" і "Найкраща головна жіноча роль" фільм може отримати нагороди також за "Найкращого режисера" і "Найкращий оригінальний сценарій". Скільки Оскарів забере "Земля кочівників", ми дізнаємося на церемонії нагородження 25 квітня.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше