7 фільмів, які глядачі обожнюють, однак ніколи не подивляться знову

Нещодавно користувачі американського сайту Reddit поділилися своїми думками щодо дійсно вартісних фільмів, які неможливо дивитися більше одного разу. І на це є певні причини

У рейтингу опинились як шедеври сучасного кіно, що увійшли до історії кіномистецтва, так і звичайні фільми, що вражають своєю емоційною складовою та карколомним сюжетом. Подивіться тільки раз – і запам'ятайте назавжди ті відчуття. 

"Зелена миля" (1999)

У в'язниці "Холодна гора" блок смертників називають Зеленою Милею. Там бачили різних ув'язнених, але одного разу на Милю привозять Джона Коффі – величезного негра, який нібито вчинив страшний злочин – жорстоко вбив двох маленьких дівчаток. І ось головному герою Полу Еджкомбу та іншим співробітникам блоку належить дізнатися, що не все буває таким, яким здається. Трапляється що той, хто за ґратами, може бути кращим за того, хто зовні, а смерть може стати бажаним порятунком від тяжкого тягаря життя.

"Не можу ще раз пережити ці сумні емоції", – пише користувач.

"Лабіринт Фавна" (2006) 

Дія у фільмі відбувається в Іспанії в травні – червні 1944 року, через п'ять років після Іспанської громадянської війни. Цей реальний світ переплітається з фентезійним світом навколо покинутого зарослого лабіринту та загадкової істоти фавна, з якою головна героїня Офелія товаришує. Для надання створінням реалістичності у фільмі використовується макіяж, аніматроніка і CGI-ефекти.

"Цей фільм буквально вивернув мене зсередини", – коментує юзер Reddit. 

"Вічне сяйво чистого розуму" (2004) 

Кіно, в яке неможливо не закохатися. По-перше, Джим Керрі, який виходить за шаблонні образи коміка та демонструє потужного героя з повним спектром різноманітних емоцій. По-друге, взаємодія Керрі з Кейт Уінслет, яка також змушує глядача тримати свій погляд на стрічці до останнього кадру. За сюжетом герої вирішують позбутися спогадів одне про одного, адже ці почуття робили їм боляче. Однак сила наукового прогресу виявляється не такою потужною, як справжні почуття.

"Він такий красивий, але і водночас справжній, що серце просто розбивається", – розповідає про враження користувачка. 

"Хлопчик у смугастій піжамі" (2008)

Історія відбувається під час Другої світової війни і показана крізь очі безневинної дитини, що є сином коменданта концентраційного табору. Після переїзду Бруно випадково знайомиться із єврейським хлопчиком Шмулем, що живе з іншого боку огорожі табору, і вони стають друзями. Щемливий, сумний та потужний – фільм не залишить байдужим нікого. 

"Я закохалась у фільм, наскільки це є можливим, але дивитися його більше ніколи не буду, адже ця емоційна прірва просто з'їдає після перегляду", – пишуть користувачі про фільм. 

"Ірландець" (2019)

Фільм розповідає про діяча профспілок і мафіозі Френка Ширана на прізвисько "Ірландець", на рахунку якого загибель 25 гангстерів, зокрема знаменитого профспілкового діяча Джиммі Хоффі. Попри закручений сюжет та зірковий каст акторів (Аль Пачіно, Роберт Де Ніро та Джо Пеші), тільки п'ята частина глядачів додивилася фільм до кінця. Це й не дивно, адже його тривалість сягає чотирьох годин.

"Фільм класний, але не потребує такого хронометражу. Дууже довго, справді", – діляться користувачі враженням про фільм. 

"Марлі і я" (2008)

На перший погляд, смішна комедія про цуцика та його хазяїв згодом перетворюється на справжню драму, де сліз не може стримати навіть кремінь-чоловік. Обережно, історія про життя лабрадора Марлі змусить плакати і сміятися кожного. 

"Я була не готова проходити через ці емоції. Зовсім", – користувачка про враження після "Марлі і я". 

"Паразити" (2019) 

Лауреат премії "Оскар" у категорії "Найкращий фільм року" та разом із цим дуже потужний та специфічний фільм від корейського режисера Пон Чжун Хо. За сюжетом родина бідняків поступово влаштовується на роботу до елітного класу корейського суспільства. Водночас глядач повинен сприймати критично картину та шукати сенси майже у кожному кадрі, адже режисер вклав глибинну філософію про багатство та бідність, що можуть перетинатися та видозмінюватися майже за хвилину кінострічки. 

"Це був дуже специфічний та особливий досвід, однак двічі його повторювати не хочеться", – про фільм "Паразити". 

Раніше 5.UA розповідав про український фільм, що отримав десяту міжнародну нагороду. 

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше