Королева Єлизавета ІІ

Королева Єлизавета II заробила мільйони на своєму хобі, однак воно не для всіх

Shutterstock

Королева захоплюється цією справою впродовж багатьох десятиліть

Британська королева Єлизавета II заробила близько 100 мільйонів фунтів (3,7 млрд грн) завдяки своєму хобі. Про це пише Daily Mirror.

Протягом багатьох десятиліть Єлизавета завзято колекціонувала рідкісні марки. Зазначається, що у сховищі Сент-Джеймського палацу в Лондоні перебуває близько 300 альбомів та 200 коробок з різними марками королеви. 

Головним раритетом у її колекції вважається "Блакитний Маврикій" – перша марка, яку в 1847 році надрукувала на острові Маврикій, що входив до складу Британської імперії. Сама ж Єлизавета II успадкувала марку від дідуся – короля Георга V, який правив у Великобританії на початку XX століття. 

Посадовець придбав "Блакитного Маврикія" на аукціоні в 1904 році за 1450 фунтів стерлінгів (54 тис грн). За сто років вартість марки зросла в тисячу разів та нині оцінюється в два мільйони фунтів (75 млн грн). 

Іноді зайві марки виставляють на продаж, а прибуток королева витрачає на поповнення своєї колекції. На одному з розпродажів, який Єлизавета організувала в 2001 році, було виставлено 200 марок. Тоді королева заробила 758 тисяч фунтів (28 млн грн). Третину від цієї суми вона витратила на купівлю унікального набору з 10 "Чорних пенні" – перших поштових марок в історії, що випустили в 1840 році. 

Нагадаємо, нещодавно слугу Єлизавети II спіймали на крадіжці родинних реліквій вартістю до 3 млн грн. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ