У тіні королеви: як сестра Єлизавети II стала секс-символом Британії, втратила кохання усього життя та викурювала 60 цигарок на день

Принцеса Маргарет – особистість цікава та доволі недооцінена зі сторони ЗМІ та прихильників королівської родини. А даремно, адже молодша сестра королеви Єлизавети має більш насичену та трагічну історію свого життя, включно з невдалим шлюбом, королівськими обмеженнями та світськими заходами з її участю.

Маргарет заворожувала, однак і відштовхувала. На відміну від старшої спокійної та виваженої сестри Єлизавети, молодша завжди була відома своїми провокаційними витівками, ексцентричною поведінкою та любов'ю до спиртного та цигарок. Деякі ЗМІ подейкують, що за день Маргарет могла легко викурити 60 цигарок або ж повернутися сп'янілою під ранок після гучної вечірки. Водночас вона страждала від самотності та нещасливих стосунків із чоловіками. 

То хто ж така насправді принцеса Маргарет?

Перше кохання Маргарет 

Завдяки своєму непередбачуваному характеру, який часто доповнювався алкоголем, Маргарет любили в аристократичних колах британської богеми. Принцеса – протилежність "нудній" сестрі Єлизаветі, що боролася з обмеженнями королівської родини на її свободи та право вибору. І це було не просто так. 

Маргарет та Пітер Таунсенд
Маргарет та Пітер Таунсенд
Фото: express.co.uk

У 1955 році принцесі Маргарет довелося публічно оголосити про розірвання стосунків з коханим, який два роки тому зробив їй пропозицію. Цим чоловіком був Пітер Таунсенд. З 1944 року він працював при дворі в батька Маргарет Георга VI. Обранець принцеси був на 16 років її старший та нещодавно розлучений. У ті часи англіканська церква дозволяла повторні шлюби лише за умови, що один з партнерів помер. Тож, весілля було можливим лише, якщо Маргарет відмовиться від усіх королівських регалій та виплат на її утримання. Однак тоді під тиском з боку родини та влади принцеса була змушена відмовити Пітеру. 

Пітер Таунсенд та Маргарет
Пітер Таунсенд та Маргарет
Фото: відкриті джерела

Деякі історики зазначають, що саме цей період у житті юної сестри королеви вплинув на все її подальше життя, оскільки повністю пережити цю особисту драму Маргарет не зуміла. 

Лондонська богема 

Наступного обранця Маргарет зустріла у лондонських клубах, які вона обожнювала. Принцеса була палкою поціновувачкою мистецтва: вона не пропускала жодної виставки, на одній з яких і зустріла її майбутнього чоловіка. Ентоні Армстронг-Джонс був фотографом та режисером-документалістом. 

До речі, на початку 1950-х років Маргарет вважали справжнім секс-символом Британії. Серед її шанувальників були і художник Пабло Пікассо, і письменник Джон Фаулз. Ентоні також не зумів встояти проти її імпульсивного та інколи нахабного, проте дуже привабливого образу.

Принцеса Маргарет та її чоловік Ентоні
Принцеса Маргарет та її чоловік Ентоні
Фото: The Washington Post

Нещасливий шлюб 

Попри помпезну церемонію під час їхнього шлюбу, двох дітей та 18 років подружнього життя, цей союз важко назвати вдалим. В Ентоні, як і у Маргарет, також був нелегкий характер: з кожним роком вони сварилися все більше й більше. 

Пітер Таунсенд та принцеса Маргарет
Пітер Таунсенд та принцеса Маргарет
Фото: відкриті джерела

Згодом чоловік принцеси почав таємно їй зраджувати. Однак останньою крапку у їхньому шлюбі поставила саме Маргарет. У 1978 році у ЗМІ потрапила світлина, на якій жінка в компанії молодого коханця проводить весело своє дозвілля. Тоді шлюб розпався та відкрив сторінку гучних та скандальних розлучень у королівській родині, включно зі стосунками принцеси Діани та принца Чарльза.   

Молодий коханець Маргарет 

Стосунки принцеси та її коханця Родді Ллевіна почалися ще у 1973 році. Тоді Маргарет було 43 роки, натомість її новому кавалеру – всього 25. Після розлучення, попри заборони королівської родини, Маргарет продовжила з ним зустрічатися. 

Маргарет та Родді
Маргарет та Родді
Фото: harpersbazaar.com

Загалом стосунки пари тривали вісім років. Період був насичений. Наприклад, одного разу Родді пішов від принцеси до молодшої дівчини. Через цю подію Маргарет ледь не наклала на себе руки, проте, на щастя, спроба виявилася невдалою. А Родді після невеликої паузи у стосунках знову повернувся до принцеси. Хоча роман і тривав достатньо довго, щастям він не закінчився. 

Усі чоловіки (і не тільки) принцеси 

Маргарет закидають багато чуток щодо її романів із акторами Пітером Селлерсом та Едді Фішером. До цього списку також потрапили імена Девіда Нівена, Пітера О'Тула та Уоррена Бітті. 

Серед можливих Маргарет, ймовірно, були й жінки. З листування принцеси з її найкращою подругою, дочкою колишнього посла США у Королівському суді Шарман Дуглас, ЗМІ зробили висновки щодо їхньої близькості. І йдеться не про дружбу. Також за чутками Маргарет зустрічалася з акторкою Анітою Палленберг та співачкою Дасті Спрінгфілд. 

Принцеса Маргарет
Принцеса Маргарет
Фото: New York Post

Попри таке насичене життя, глибоко в душі Маргарет залишалася неймовірно самотньою звичайною жінкою, якій просто не пощастило народитися у простій родині, де статус не обмежує право на кохання. 

У 2002 році одна з найкрасивіших жінок Британії, яку називали "англійською трояндою", самотньо та тихо пішла з життя, залишивши по собі тільки шлейф зі скандальних пліток, стильного вбрання та розбитих сподівань на жіноче щастя. 

Раніше Дивогляд розповів, як принц Філіпп зраджував королеву Єлизавету упродовж половини століття. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше