У Львівській області двоє малюків втратили зір на одне око після того, як їх подряпали домашні коти.
Медики Центру дитячої медицини "Охматдит" у Львові повідомили про тривожну статистику та закликали батьків бути обачними, повідомляє "Дивогляд".
Дві небезпечні історії про дітей
Перший випадок стався у 5-річного Івана (ім’я змінено), мешканця Стрийського району. Хлопчика кіт подряпав просто в око. Спочатку родина звернулася до місцевого офтальмолога, який призначив лікування у вигляді крапель.
Однак, коли поліпшення не настало, дитину направили до обласної дитячої лікарні. Лікарі діагностували серйозне проникаюче ушкодження очного яблука та гострий запальний процес – ендофтальміт і увеїт, що вражають усі внутрішні оболонки ока.
Попри проведення двох складних операцій із видалення склоподібного тіла та фіксації сітківки, яка відшарувалася, зір в ураженому оці зберегти не вдалося.
"Дитину двічі оперували, забирали фіброзні плівки, бо ситуація погіршувалась. Але, на жаль, його ліве око майже повністю втратило зір. Інше око залишилося неушкодженим", – пояснила офтальмологиня Олександра Сондей.
Другий пацієнт – 4,5-річний Тимофій. Його випадок спочатку здався менш серйозним: у дитини раптово почало косити одне око, яке хлопчик постійно примружував. Батьки не бачили моменту, коли його подряпав кіт, і не помітили видимих ушкоджень.
"Ми навіть не знали, що кіт його подряпав! Це не була велика, помітна подряпина. Звернулися до лікарів, коли побачили, що він постійно примружує око", – поділилася мама Тимофія.
Проте обстеження в Центрі дитячої медицини виявило серйозну інфекцію – так званий синдром котячої подряпини. Цей стан спричиняється бактерією Bartonella henselae, яка може передаватися через навіть незначні ушкодження шкіри або слизових оболонок, нанесені кішками.
На жаль, інфекція проникла глибоко в очне яблуко, спричинивши незворотні наслідки. Відновити зір у цьому випадку вже неможливо.
Як діяти, якщо дитину подряпала кішка?
За словами офтальмологині Тетяни Ленів, найголовніше – діяти швидко та уважно стежити за змінами в стані дитини.
"Якщо дитину подряпав кіт, важливо негайно обробити рану антисептиком і уважно спостерігати за станом здоров’я. За умови появи будь-яких симптомів – почервоніння, набряку, болю в оці чи погіршення зору – слід негайно звернутися до лікаря.
На ранніх стадіях інфекцію можна вчасно діагностувати та лікувати, що дає шанс зберегти зір. Проте, якщо бактерія вже спричинила запалення внутрішніх структур ока, відновити зір часто неможливо", – наголошує лікарка.
Як запобігти схожим випадкам:
- Слідкуйте за станом здоров’я домашніх тварин, регулярно водіть їх на ветеринарний огляд;
- Не дозволяйте маленьким дітям залишатися наодинці з тваринами, особливо якщо тварина агресивна або перелякана;
- Навчайте дитину обережності у спілкуванні з котами – не тягнути за хвіст, не дратувати;
- У разі подряпин – ретельно промийте рану, обробіть її антисептиком та, за потреби, зверніться за медичною допомогою.
Ці трагічні випадки – серйозне нагадування про те, що навіть звичайна домашня тварина може нести загрозу здоров’ю. Особливо – здоров’ю найменших.
Раніше стало відомо, що у Тернополі через смерть однорічного хлопчика на стоматологічному кріслі судитимуть двох лікарів.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.