Полімерні чайні пакетики, які зазвичай використовуються для заварювання чаю, є джерелом мікропластикового забруднення
Учені виявили, що заварювання чаю в полімерних пакетиках може вивільняти мільярди мікроскопічних пластикових частинок у чашку. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Earth.
Дослідження демонструє, що ці частинки здатні проникати в клітини кишківника, потрапляти в кровотік і поширюватися по організму.
Під час дослідження з'ясувалося, що в процесі заварювання:
- у воду виділяється приблизно 1,2 млрд частинок поліпропілену на мілілітр з середнім розміром 136 нанометрів;
- 135 млн частинок целюлози на мілілітр води, кожна з яких має середній розмір 244 нанометри;
- 8 млн частинок нейлону-6 на мілілітр з середнім розміром 138 нанометрів.
Ці частинки були виявлені за допомогою сканувальної та просвічувальної електронної мікроскопії, що дозволило детально проаналізувати їхню структуру та поведінку.
Як мікропластик впливає на організм?
Вперше дослідники вивчили взаємодію мікропластикових частинок з клітинами кишківника людини. Було встановлено, що клітини, які виділяють слиз і виконують захисну функцію, найбільше поглинають пластикові частинки. Найгірше, що деякі з цих частинок можуть досягати ядра клітини, де зберігається генетична інформація. Це може порушувати нормальні функції клітин і генетичні процеси, що потенційно загрожує небезпечними наслідками для здоров’я.
Які ризики для здоров’я?
За словами вчених, хронічний вплив таких мікропластикових частинок може мати серйозні наслідки:
- порушення роботи клітин кишківника;
- можливість генетичних змін, які можуть вплинути на здоров’я в довгостроковій перспективі;
- накопичення мікропластику в організмі, що може призводити до системних уражень.
Що далі?
Це дослідження підкреслює необхідність подальших наукових робіт і впровадження профілактичних заходів, спрямованих на зменшення використання полімерних матеріалів у харчовій промисловості. Вчені рекомендують замінювати полімерні чайні пакетики альтернативними матеріалами, які не містять пластик.
На тлі цих відкриттів споживачам радять звертати увагу на склад чайних пакетиків і віддавати перевагу традиційному заварюванню чаю в чайнику.
Раніше "Дивогляд" розповідав про 12 способів використання чайних пакетиків, про які багато хто не знає.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.