Вакцинація

Учені заявили, що створили вакцину одразу від усіх варіантів коронавірусу

Shutterstock

"Відносно проста вакцина все ще може забезпечити реакцію на різні віруси"

Учені заявили, що створили вакцину проти різних видів коронавірусу. Зокрема, йдеться про ті ковід-варіанти, які ще й досі залишаються невідомими. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Nature та The Guardian.

Експерти з Кембриджського й Оксфордського університетів та Каліфорнійського технологічного інституту заявили, що препарат був виготовлений шляхом приєднання нешкідливих білків різних коронавірусів до крихітних наночастинок, які вводять в організм людини для активації його захисних рефлексів до боротьби з вірусами.

За словами знавців, нова вакцина може навчити імунну систему розпізнавати та атакувати білки, які є спільними для багатьох варіантів ковіду.

"Ми показали, що відносно проста вакцина все ще може забезпечити реакцію на різні віруси. Ми на крок ближче до нашої мети – створити протидію ще до початку пандемії", – зауважив Рорі Гіллз, аспірант Кембриджського університету.

Експерти провели випробування вакцини на гризунах і побачили, що препарат викликає імунну реакцію навіть на ті коронавіруси, білки яких не були додані до наночастинок вакцини. Зокрема, йдеться про Sars-Cov-1, який спричинив спалах нетипової пневмонії у 2003 році.

"Якщо коронавірус чи інший патогенний організм потраплятиме в тіло людини, у нас можуть бути вже готові запаси вакцини і чітко розроблений план їхнього виробництва", – сказав Гіллз.

Науковці зазначають, що вакцини розробляють і готують до виробництва ще до появи потенційно небезпечного вірусу. Це дозволяє завжди бути готовими до пандемії.

"Світ пережив пандемію COVID-19 з великою кількістю смертей. Нам треба з’ясувати, що ми можемо покращити в майбутньому. Початок створення вакцини заздалегідь – потужний компонент цього", – зазначив один із авторів дослідження професор Марк Ховарт.

Зверніть увагу, раніше фармацевтична компанія AstraZeneca вперше офіційно визнала, що її вакцина проти COVID-19 може викликати "рідкісні побічні ефекти".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ