Виробник популярної вакцини проти COVID визнав, що щеплення може призвести до серйозної проблеми зі здоров'ям

Фармацевтичний гігант AstraZeneca підтвердив можливість рідкісних побічних ефектів від широко використовуваної вакцини проти COVID під назвою Covishield. Це може бути утворення тромбів і зниження рівня тромбоцитів

Вакцину Covishield спільно розробили британсько-шведська компанія та Оксфордський університет, а виробив Інститут сироватки в Індії. Цю вакцину використовували в понад 150 країнах, включаючи Велику Британію та Індію. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Independent.

Побічні ефекти є, але вважаються дуже рідкісними

Згідно з результатами деяких досліджень, вакцина Covishield захищає від COVID-19 на рівні 60-80%, але згодом була зафіксована можливість рідкісних побічних ефектів, таких як утворення тромбів, що може бути фатальним для деяких людей.

В колективному позові в Великій Британії стверджувалося, що вакцина Covishield призвела до смертей та серйозних травм. Позивачі вимагали компенсації в розмірі до 100 млн фунтів стерлінгів для 50 постраждалих осіб.

"Один із заявників стверджував, що вакцина спричинила в нього незворотну черепно-мозкову хворобу після того, як у нього утворився тромб, який позбавив його можливості працювати", – йдеться у матеріалі.

Хоча компанія AstraZeneca оскаржила ці твердження, у судових документах вона визнала можливість виникнення синдрому тромбозу з тромбоцитопенією (ТТС) в деяких випадках вакцинації Covishield.

Вакцина AstraZeneca
Вакцина AstraZeneca
Фото: Shutterstock

"Допускається, що вакцина AZ у дуже рідкісних випадках може викликати ТТС. Причинний механізм не відомий. Крім того, ТТС може виникнути та за відсутності вакцини AZ (або будь-якої іншої вакцини). Причина в кожному окремому випадку буде предметом експертних доказів", – стверджували в компанії.

Ця заява суперечить попереднім заявам компанії про відсутність зв'язку між вакциною та ТТС. Також Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) підтвердила можливість небезпечних побічних ефектів вакцини Covishield.

"Після вакцинації цією вакциною було зареєстровано дуже рідкісне побічне явище, що називається синдромом тромбозу з тромбоцитопенією, що включає незвичайні та важкі явища згортання крові, пов'язані з низьким рівнем тромбоцитів", – заявила організація.

Згідно з Радою міжнародних організацій медичних наук, такі побічні ефекти вважаються дуже рідкісними, спостерігаються менше, ніж в одному випадку з 10 000. ВООЗ наголошує, що в країнах, де активно поширюється COVID-19, користь від вакцинації значно переважає ризики виникнення рідкісних побічних ефектів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці виявили побічні наслідки вакцинації проти COVID-19.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше