Людина тримається за печінку

Загроза спалаху гепатиту А у Києві: основні симптоми небезпечної хвороби

Shutterstock

Міграція населення між Київщиною та Вінниччиною може становити небезпеку для столиці

Спалах гепатиту А у Вінницькій області є підставою для посилення особистого контролю за власною інфекційною безпекою у Києві. Про це передає "Дивогляд" із посиланням на КМДА.

Вірусний гепатит А (відомий також як хвороба Боткіна) – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі, що переважно вражає печінку і травну систему.

Спалах гепатиту А на Вінниччині

Станом на 30 жовтня у Вінницькій області було зафіксовано 231 випадок захворювання на гепатит А від початку спалаху. На стаціонарному лікування перебувають 144 пацієнти. У зв'язку з надзвичайною ситуацією у регіоні посилили протиепідемічні заходи.

Також захворювання гепатиту А виявили ще у п'яти громадах Вінницької області: у Могилів-Подільському, Хмільнику, Калинівці, Гайсині та Козятині. Кількість хворих становить щонайменше 143 особи, з них 23 дитини. Джерело інфікування встановити не вдалося.

Загроза спалаху гепатиту А для Київщини

Разом із цим, у Києві зростає ризик поширення хвороби через міграцію населення між Київщиною та Вінниччиною.

"Оскільки джерелом інфекції є хвора людина, яка виділяє збудник, Київ знаходиться в зоні потенційної небезпеки", – повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Валентина Гінзбург.

Симптоми гепатиту А

За словами Гінзбург інкубаційний період хвороби триває від 7 днів до 1,5 місяця. Деякі з основних симптомів захворювання ідентичні ознакам ГРВІ і тривають від 1 до 3 діб:

  • загальна слабкість;
  • катаральні прояви;
  • головний біль;
  • підвищення температури тіла до 37,5 – 39°С;
  • відсутність апетиту;
  • дискомфорт в області печінки.

На пізніх стадіях захворювання можливі наступні симптоми:

  • зміна кольору сечі на помітно темніший;
  • знебарвлення випорожнень;
  • пожовтіння слизових оболонок та шкіри.

Спосіб передачі захворювання

"Вірус гепатиту А передається від людини до людини побутовим шляхом. Найчастіше інфікування відбувається під час подорожей та відпочинку – коли виникають труднощі з дотриманням правил особистої гігієни, вживається вода з неперевірених джерел. Так само великим є ризик зараження при побутових контактах – у сім’ї та колективах", – зазначила чиновниця.

Рекомендації безпеки

Під час спалаху гепатиту А варто особливо уважно дотримуватися гігієни рук – ретельно мити їх перед приготуванням і вживанням їжі, після відвідування вбиральні, повернення з прогулянки, поїздок, перебування у громадському транспорті тощо.

Також важливо ретельно мити продукти харчування перед вживанням, пити лише бутильовану або кип'ячену воду і користуватися особистим столовим приладдям.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у київській гімназії зафіксували випадок захворювання на кір.

Дивіться також відео 5 каналу: Онкохворі діти потребують сімейного тепла! Проєкт "Дача"! Дім для дітей, які перебувають на лікуванні

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.



ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ